تشخیص شارژر اصلی از فرعی سامسونگ

 

امروزه با توجه به گسترش فروش لوازم جانبی و بالا رفتن تعداد مدل های موبایل های هوشمند موجود در بازار راه هایی برای تشخیص  تفاوت میان نسخه تقلبی و اصلی انواع اکسسوری های موبایل وجود دارد، مواردی چون هندزفری، هدفون، شارژر و البته انواع گجت های دیگر. در صورتی که قصد تهیه یکی از آن ها را دارید باید به چند نکته مهم توجه فرمائید که خرید شما آسان تر انجام گردد.

قبل از هر چیز می‌توانید برای خرید شارژر گوشی‌های سامسونگ به امداد موبایل مراجعه کنید.

گاهی ممکن است تفاوت قیمتی میان دو مدل شارژر تقلبی و اصلی وجود نداشته باشد و در اصل این یک کلاهبرداری می باشد. مدل های کپی باید به مراتب قیمت پایین تری را نسبت به ورژن های اصلی داشته باشند.

اما به هر حال یکی از اصلی ترین موارد در تشخیص تقلبی و یا اصل بودن یک شارژر و کابل آن، طراحی و ساختارش می باشد. به طوری که لبه های برآمده شارژر های تقلبی کم تر انحنا دارد و این انحنا ها به صورت نامتقارن ساخته شده اند. در این صورت شارژر قطعا تقلبی خواهد بود.

بعلاوه این که همیشه شارژر های اصلی به دلیل استفاده از قطعات اورجینال وزن بالاتری خواهند داشت.

تفاوت شارژ اصلی و تقلبی سامسونگ

موارد بیشتری نیز وجود دارد، امروزه شارژ ها از کابل اصلی جدا می شوند، یعنی شما می توانید کابل اصلی را جدا نمائید. در این وضعیت قطعا استفاده از پورت های یو اس بی که به صورت بی کیفیت و بدون هماهنگ سازی در آداپتور جای گرفته اند می تواند نشانگر بی کیفیت بودن آن ها باشد.

اتصال شارژر تقلبی تیز و برجسته است و این مورد در آداپتور اصلی بسیار صاف تر است، اگر هر دوی آن ها را در کنار هم ببینید، بهتر این مسئله را درک خواهید کرد.

Underwriters Laboratories یا همان لوگوی UL در واقع تاییدیه ای است که شما با مشاهده آن روی آداپتور شارژر اصلی می توانید مطمئن شوید که استاندارد و تاییدیه از ارگان های امنیت و محافظت سیستم های برقی را دارد. در نتیجه کیفیت آن نیز توسط این برند تایید و تضمین خواهد شد.

مدل های کپی علامت دیگری روی خود دارند که به صورت A+  نهفته است، این یعنی مدل از نمونه های کپی گرفته شده خواهد بود و قیمت پایینی دارد.

مدل تقلبی حتی در نوشته و لوگوی سامسونگ نیز تفاوت بزرگی خواهد داشت، کمی لوگو پر رنگ تر است و اگر دقت کنید متوجه می شوید که این پر رنگ بودن مانا نیست.

تهیه شارژر اصلی سامسونگ

رازی که در مورد تهیه شارژر های اصلی وجود دارد این است که همواره نمایندگی های مجاز فروش لوازم جانبی، برند های معتبر و فروشگاه های اینترنتی که گارانتی بازگشت وجه در صورت عدم رضایت را به شما ارائه می دهند همواره کیفیت بالاتری خواهند داشت.

سیم مربوط به اتصال یو سی بی و میکرو یو اس بی، قطعا بی کیفیت است، راحت خم نمی شود، بعلاوه این که وقتی خم خواهد شد حالت شکنندگی به خود می گیرد؛ همه این ها نشانه بی کیفیت این شارژر ها خواهد بود، بسته بندی این دستگاه ها نیز در وهله بعد می تواند از جمله علائم تقلبی بودن این دستگاه باشد.

حتی کابل های تقلبی مورد دیگری را نیز در خود جای نداده اند و آن هم سیم مربوط به انتقال داده خواهد بود، یعنی امکان همگام سازی با استفاده از این کابل روی کامپیوتر شخصی شما وجود نخواهد داشت.

نکات مهم حین خرید شارژر سامسونگ

بخشی از انتهای فیش شارژر های اصلی، دارای پلاستیک اضافه ای است که مقاومت آن در برابر شوک و ضربه را بیشتر می کند، مدل های اروپایی در این مورد از چنین ساختاری استفاده کرده اند که نشان می دهد کیفیت بالاتری خواهند داشت و قطعا نسخه اورجینال هستند.

کانکتور یو اس بی که به آداپتور وصل می شود نیز بریدگی خواهد داشت و یک دست نیست، در نمونه تقلبی این بریدگی و کنده کاری وجود ندارد؛ در بخش میکرو و یا تایپ سی یو اس بی ها نیز چنین وضعیتی دیده می شود، البته که مدل اورجینال پورت میکروی کوتاه تری خواهد داشت، در نمونه تقلبی وقتی کابل را به موبایل خود وصل می کنید، بخشی از آن به داخل پورت موبایل نخواهد رفت .

به طور کلی بخش انتهایی و متصل به کابل در هر دو طرف یو اس بی، در نسخه های اصلی کیفیت بالاتری خواهد داشت.

این بود روش تشخیص شارژر اصلی از فرعی سامسونگ.

برای خرید انواع دیگر شارژرهای گوشی‌های اندرویدی مانند شارژر هواوی به امداد موبایل emdadmobile.net مراجعه کنید.


نظر خودتان را ارسال کنید