15 تهرانی روزانه بر اثر آلودگی هوا می‌میرند

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: تصرف و مسدود كردن معابر و آنچه به ‌عنوان سد معبر مطرح می‌شود، عملی غیر قانونی است و با توجه به مواد قانونی شهرداری موظف است از معابر به عنوان يک حق عمومی صیانت کند.

15 تهرانی روزانه بر اثر آلودگی هوا می‌میرند - 15 Tehrani die daily from air pollution

15 تهرانی روزانه بر اثر آلودگی هوا می‌میرند – 15 Tehrani die daily from air pollution

به گزارش آسمونی : شهربانو امانی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به شعار  «تهران شهری برای همه» که از سوی شهردار تهران مطرح شده، اظهار کرد: این شعار  با هدف بهره‌مندی تمامی شهروندان از حقوق برابر عنوان شد ولی تاکنون ساختن شهری متناسب با وضعیت زندگی عموم شهروندان اعم از سالمندان، معلولین و کودکان از پیشرفت قابل توجهی برخوردار نبوده است.

وی ادامه داد: در پس این شعار زیبا، شهر ما حال خوبی ندارد و نفس تهران به شماره افتاده است. تهران شهری برای همه نیست چون به صورت میانگین روزی ۱۵ نفر در اثر آلودگی هوا جان می‌سپارند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان این‌که تهران شهر ماشین‌ها و پارکینگ بزرگ آنها است، گفت: تهران شهر افراد پیاده هم نیست چه برسد به شهروند معلول و سالمند و کودک، متأسفانه عزم و اراده جدی  هم برای حل این مسائل در میان مسئولان و نهاهای مرتبط دیده نمی‌شود.

امانی تصریح کرد: سوء مدیریت تنها به اشتباهات محدود نمی‌شود و عده‌ای پا را از این هم فراتر گذاشته و خواسته یا ناخواسته به حقوق شهروندان دست اندازی کرده‌اند. امروز بسیاری از نهادها و سازمان‌ها به صورت غیر قانونی، فضاهای عمومی شهر را تصرف کرده‌اند.

وی با اشاره به این مطلب که تصرف پیاده‌رو به یک فرهنگ تبدیل شده است، گفت: در تهران آمد و شد افراد پیاده، روز به روز دشوارتر می‌شود و سد معبر در معابر نیز به آنها اضافه شده به‌طوری‌که این اقدام از محل کسب افراد به منازل مسکونی و نهایتاً با همان رویه به خیابان‌‌ها بسط داده شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تصریح کرد: ایجاد موانع در سطح شهر و شریان‌های اصلی به وضوح قابل مشاهده است و مثال بارز آن ایجاد انواع موانع توسط اداره‌های دولتی و نهادهای عمومی است که بدون توجه به قوانین حداقل حقوق شهروندی را زیر پا می‌گذارد.

امانی اذعان کرد: تصرف و مسدود كردن معابر و آنچه به ‌عنوان سد معبر مطرح می‌شود، عملی غیر قانونی است و با توجه به مواد قانونی شهرداری موظف است از معابر به عنوان يک حق عمومی صیانت کند و همواره آن را برای استفاده عموم آماده نگه دارند.

وی در پایان گفت: تهران با شعار برای همه نمی‌شود، تهران با بلدیه و پل و پارکینگ و زیرگذر برای همه نمی‌شود، اگر قرار بود بشود با صدر و میلاد و توحید و رسالت و دریاچه شهدای خلیج فارس پیشتر از این شده بود.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : خبرگزاری آنا

نظر خودتان را ارسال کنید