13896 نفر در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در آخرین روز تعداد ثبت نام شدگان در انتخابات مجلس یازدهم را در کل کشور ۱۳۸۹۶ نفر اعلام کرد.

13896 نفر در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند - 13896 people registered for the eleventh parliamentary elections

13896 نفر در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند – 13896 people registered for the eleventh parliamentary elections

به گزارش آسمونی : سیداسماعیل موسوی در پایان مهلت قانونی آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران حاضر در وزارت کشور گفت: ۱۳۸۹۶ نفر تاکنون ثبت‌نام کردند که از این میان ۱۶۰۵ نفر زن و ۱۲۲۹۱ نفر مرد هستند.

وی افزود: نسبت به دوره قبلی بیش از ۱۵ درصد افزایش ثبت‌نام داشته ایم و نسبت ثبت‌نام زنان به مردان ۱۲ درصد به ۸۸ درصد است.

موسوی تاکید کرد: ۶۰۱ نفر معادل ۴ درصد تحصیلات حوزوی دارند، ۱۴ درصد دکترا، ۷۷ درصد کارشناسی ارشد و مابقی لیسانس و کمتر از آن را دارایند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: ۳۷ درصد داوطلبان زیر ۴۰ سال دارند، ۲۶ درصد ایثارگرند، ۴ درصد سابقه نمایندگی مجلس دارند و ۲۳ درصد نیز حداقل یکبار پیش از این در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند.

 وی افزود: استان تهران با ۳۱۳۸ نفر، اصفهان با ۱۰۹۹ نفر، خراسان رضوی با ۹۸۰ نفر، خوزستان با ۸۰۰ نفر و استان فارس با ۷۳۹ نفر بیشترین داوطلبان را داشته‌اند.

موسوی با اشاره ثبت‌نام داوطلبان انتخابات خبرگان اظهار کرد: تا امروز ٥٧ نفر ثبت نام کردند که ٣١ نفر از تهران، ١٧ نفر از قم، ۲‌ نفر از فارس، ٢ نفر از خراسان رضوی و ۲ نفر از خراسان شمالی ثبت‌نام کردند.

وی تأکید کرد: ٥‌ نفر نیز خارج از کشور اقدام به ثبت‌نام کردند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید