تولید خودرو در کشور تا پایان آبان ۹۸ افت ۳۲ درصدی را تجربه کرد

با وجود وعده‌های وزیر صنعت برای افزایش تولید خودرو در کشور، تولید ۸ ماهه خودروسازان نشان‌دهنده افت ۳/ ۳۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. طی این مدت ۴۸۷ هزار و ۹۶ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳/ ۳۲ درصد افت داشته است.

در ۸ ماهه امسال تولید انواع سواری ۴۴۵ هزار و ۷۷۴ دستگاه بود که در مقایسه با ۸ ماهه سال گذشته کاهش ۸/ ۳۲ درصدی را تجربه کرده است. طی ۸ ماهه امسال تولید ون ۴/ ۸۷ درصد، مینی‌بوس و میدل باس ۸/ ۶۷ درصد، اتوبوس ۱/ ۴۳ درصد و تولید کامیونت،‌کامیون و کشنده نیز ۳/ ۷۶ درصد افت داشته است. در عین حال تنها تولید وانت با رشد ۹/ ۸ درصدی نسبت به ۸ ماهه سال قبل همراه بوده است.

بررسی آمار تولید خودرو نشان می‌دهد طی آبان امسال تولید انواع خودرو به ۵۴ هزار و ۷۲۱ دستگاه رسید که نسبت به آبان ۹۷ کاهش ۳/ ۵ درصدی داشته است. همچنین در این ماه تولید سواری با افت ۷/ ۶ درصدی نسبت به آبان سال گذشته به ۴۹ هزار و ۳۰۷ دستگاه رسیده است. بررسی وضعیت تولید ایران خودرو در ۸ ماهه امسال نشان می‌دهد در این گروه خودروسازی ۲۰۲ هزار و ۶۹۵ دستگاه انواع خودرو تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸/ ۳۵ درصد کاهش داشته است.

تولید سواری در ایران خودرو نیز طی ۸ ماهه امسال باکاهش ۱/ ۳۵ درصدی روبه‌رو شده و به ۲۰۰ هزار و ۲۹۲ دستگاه رسیده است. در آبان امسال تولید انواع خودرو توسط این گروه خودروسازی با کاهش ۶/ ۱۴ درصدی به ۲۰ هزار و ۹۸۰ دستگاه رسیده است. همچنین تولید انواع سواری در آبان ماه در ایران خودرو با کاهش ۴/ ۱۲ درصدی نسبت به آبان سال گذشته به ۲۰ هزار و ۵۸۸ دستگاه رسیده است.

در مورد وضعیت تولید گروه صنعتی سایپا نیز باید به تولید ۲۵۹ هزار و ۳۶۲ دستگاه انواع خودرو طی ۸ ماهه امسال اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲/ ۱۷ درصد افت داشته است. تولید سواری در این گروه صنعتی نیز طی ۸ ماهه امسال با افت ۲۱ درصدی نسبت به ۸ ماهه سال قبل به ۲۲۷ هزار و ۴۲۲ دستگاه رسید. در آبان ماه امسال ۳۰ هزار و ۴۹۵ دستگاه انواع خودرو توسط گروه سایپا تولید شد که در مقایسه با آبان سال گذشته ۷/ ۲۰ درصد رشد داشته است. در این ماه تولید سواری توسط سایپا معادل ۲۶ هزار و ۳۳۳ دستگاه بود که نسبت به آبان سال گذشته ۴/ ۱۶ درصد رشد داشته است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : خودرو آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید