منچستر یونایتد 2 – 1 تاتنهام ؛ دست خالی برگرد آقای مورینیو !

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار دو تیم منچستر یونایتد و تاتنهام در هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه الدترافورد برگزار شد که در نهایت شاگردان اوله گونار سولسشر با انجام یک بازی برتر موفق شدند نمایش ضعیف چند هفته اخیر خود را جبران کرده و تاتنهام را در خانه خود شکست دهند .

تیم منچستریونایتد بازی را بسیار بهتر آغاز کرد و موفق شد در دقیقه 6 مسابقه گل اول را به ثمر برساند . روی توپ گیری فِرِد بود که پاس این بازیکن به لینگارد رسید . جسی لینگارد نیز با نفوذ از سمت چپ و رساندن توپ به مارکوس رشفورد ، موقعیت مناسبی را برای تیم منچستریونایتد ایجاد کرد و رشفورد نیز با یک ضربه محکم و زمینی دروازه گازانیگا ، دروازه بان دوم تیم تاتنهام در غیاب هوگو لوریس مصدوم ، را باز کرد تا حساب کار خیلی زود یک بر صفر به سود تیم منچستریونایتد شود .

بعد از به ثمر رسیدن گل اول بود که تیم تاتنهام جلو کشید و میتوانست در دقیقه 11 مسابقه به گل تساوی دست پیدا کند . روی خطای بازیکنان تیم منچستریونایتد در بیرون از محوطه جریمه بود که هری کین پشت ضربه ایستگاهی ایستاد و توپ را به قصد چارچوب روانه دروازه کرد اما توپ از بالای دروازه داوید دخیا به بیرون رفت . در ادامه و تنها 7 دقیقه بعد نوبت تیم منچستر یونایتد بود تا روی ضربه آزاد دروازه تاتنهام را تهدید کند . مارکوس رشفورد پشت توپ ایستاد و ضربه را مستقیم به سمت دروازه روانه کرد اما توپ به طرزی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت .

تیم منچستریونایتد که در این مسابقه کاملا تیم برتر میدان بود ، حملات خود را پرتعداد بر روی دروازه تاتنهام انجام میداد و می توانست در دقیقه 22 به گل دوم خود دست پیدا کند . روی حرکت دنیل جیمز از سمت راست و ارسال زمینی این بازیکن برای جسی لینگارد با کنترل این بازیکن و پاس او برای گرینوود همراه شد اما ضربه این بازیکن از موقعیتی بسیار عالی ، با مهار فوق العاده گازانیگا همراه شد تا اشتباهش را بر روی گل اول جبران کند .

حملات تیم منچستریونایتد انتها نداشت و این تیم دو دقیقه بعد می توانست توسط مارکوس رشفورد به یک سوپر گل دست پیدا کند . روی حرکت رشفورد بود که این بازیکن از بیرون محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد اما ضربه اش بعد از برخورد به نوک دستان دروازه بان تاتنهام به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و در ادامه توپ دور شد .

اما تیم تاتنهام بعد از چندین دقیقه دفاع جانانه در برابر مهاجمین تیم منچستریونایتد ، در دقیقه 37 مسابقه جلو کشید و موفق شد در دقیقه 38 به گل تساوی دست پیدا کند . روی ارسال یان فرتونگن به روی دروازه بود که سرژ اوریر در سمت دیگر زمین به توپ رسید و با یک ضربه می رفت تا دروازه تیم منچستریونایتد را باز کند اما ضربه اش با واکنش به موقع دخیا همراه شد اما توپ برگشتی به دله الی رسید و این بازیکن با یک دریبل سرپا عالی فِرِد و اشلی یانگ را به زیبایی از پیش رو برداشت و موفق شد گل تساوی را وارد دروازه تیم منچستریونایتد کند .

نیمه دوم مسابقه باز هم تیم منچستریونایتد تیم برتر میدان بود و این تیم روی اولین موقعیت در نیمه دوم موفق شد گل دوم خود را به ثمر برساند . روی نفوذ مارکوس رشفورد از سمت چپ بود که رشفورد درون محوطه جریمه توسط موسی سیسوکو متوقف شد و داور مسابقه نقطه پنالتی را برای تیم منچستریونایتد نشان داد و در ادامه خود مارکوس رشفورد موفق شد توپ را به خلاف جهت پرش دروازه بان تاتنهام بفرستد و گل دوم تیمش را به ثمر برساند .

تیم تاتنهام در ادامه برای به ثمر رساندن گل تساوی پیش کشید و میتوانست تنها 5 دقیقه بعد دروازه منچستریونایتد را باز کند . روی اشتباه اشلی یانگ ، توپ به بازیکنان تیم تاتنهام رسید و لوکاس مورا پا به توپ شد . با ارسال مورا به روی دروازه ، هیونگ مین سون پا به توپ شد و با تغییر جهت می رفت تا دروازه دخیا را باز کند اما تعلل بیش از حد این بازیکن باعث شد تا ضربه اش به مدافعین پر تعداد شیاطین سرخ برخورد کند و دور شود .

دقایق پایانی بازی تیم تاتنهام به هر دری زد تا گل تساوی را وارد دروازه منچستریونایتد کند . ارسال توپ از جناحین به روی دروازه و شوت های از راه دور بازیکنان تیم تاتنهام ، موقعیت های نصفه نیمه ای را بر روی دروازه دخیا ایجاد کرد اما واکنش های مناسب این دروازه بان مانع از باز شدن دروازه تیمش شد . در دقیقه سوم وقت های تلف شده دله الی درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با کنترل توپ ، با یک ضربه والی می رفت تا دروازه داوید دخیا را تهدید کند اما واکنش به موقع این دروازه بان موجب شد تا همچنان برتری تیم منچستریونایتد ادامه داشته باشد .

در نهایت بازی با برتری دو بر یک تیم منچستریونایتد به پایان رسید تا این تیم از بحران چند وقت اخیر خود تا حدودی خارج شده و به بردی ارزشمند دست پیدا کند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید