سازمان ملل رسما از اسرائیل خواست اراضی جولان را ترک کند

مجمع عمومی سازمان ملل پس از تصویب قطعنامه‌ مربوط به ارتفاعات اشغالی جولان، رسما از رژیم اشغالگر اسرائیل خواست جولان را ترک کند.

سازمان ملل رسما از اسرائیل خواست اراضی جولان را ترک کند - The UN has officially called on Israel to leave the Golan Heights

سازمان ملل رسما از اسرائیل خواست اراضی جولان را ترک کند – The UN has officially called on Israel to leave the Golan Heights

به گزارش آسمونی : به نقل از عربی۲۱، در مجموع ۹۱ کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل به قطعنامه خروج اسرائیل از جولان رأی مثبت دادند همچنین ۹ کشور رأی منفی و ۶۵ کشور نیز رأی ممتنع دادند.

براساس این قطعنامه، رژیم صهیونیستی باید اراضی اشغالی ارتفاعات جولان را تا خط چهارم ژوئن ۱۹۶۷ ترک کند.

مجمع عمومی سازمان ملل تصمیمی که رژیم صهیونیستی ۱۴ دسامبر ۱۹۸۱ گرفته و بر اساس آن سلطه خود بر این منطقه را گسترش داده و آن را از آن خود دانسته، باطل خواند.

مجمع عمومی سازمان ملل ۱۵ نوامبر قطعنامه‌ای را مبنی بر درخواست از رژیم صهیونیستی برای توقف بهره‌برداری از منابع طبیعی اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی و جولان سوریه تصویب کرد. به دنبال تصویب این قطعنامه، نهاد مذکور، سازمان ملل رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار داده است.

همزمان با آن رژیم صهیونیستی حملاتی را علیه غزه آغاز و به کشتار مردم بی‌دفاع آن اقدام کرد.

در قطعنامه مربوط به جولان سوریه، از رژیم صهیونیستی خواسته شده تا به قطعنامه‌های مصوب سازمان ملل در خصوص جولان عمل کرده و به اشغال این منطقه پایان دهد. همچنین رژیم صهیونیستی از اعطاء حق شهروندی به ساکنان جولان سوریه منع شده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید