اتلتیکو مادرید 0 – 1 بارسلونا ؛ بارسا بدون مسی ، مثل آبگوشت بدون گوشت !

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار دو تیم اتلتیکو مادرید و بارسلونا در چارچوب رقابت های هفته پانزدهم لالیگا اسپانیا در ورزشگاه واندا مترو پولیتانو شهار مادرید برگزار شد که طی آن تیم بارسلونا موفق شد با گل دقیقه 86 لیونل مسی به پیروزی بسیار مهمی دست پیدا کند .

بازی با برتری تیم اتلتیکو مادرید آغاز شد و بازی هجومی این تیم چیزی بود که اصلا انتظار دیدنش را نداشتیم . بر خلاف تصورات سیمئونه در تمامی بازی های این تیم مبنی بر حضور در فاز دفاعی ، این تیم اتلتیکو مادرید بود که از همان ابتدای بازی به دفاع کردن می پرداخت و می توانست خیلی زود در دقیقه 7 به گل برسد . روی حرکت ماریو هرموسو بود که این بازیکن با یک ارسال زمینی می رفت که بر روی دروازه بارسلونا خطرساز ظاهر شود ، توپ با برخورد به پای جونیور فیرپو تغییر مسیر داد و می رفت تا دروازه را باز کند اما توپ با برخورد به تیرک دروازه به گل تبدیل نشد .

تیم اتلتیکو مادرید که از تاکتیک های اشتباه والورده نهایت استفاده را در این بازی می برد می توانست در دقیقه 20 به گل دست یابد اما مارک آندره تر اشتگن همانند همیشه سد محکمی برای گل نخوردن تیمش بود . روی حرکت ژائو فیلیکس بود که توپ به ماریو هرموسو رسید و این بازیکن می توانست با یک ضربه دقیق دروازه بارسلونا را باز کند اما ضربه اش از بین پاهای تراشتگن عبور کرد و بعد از برخورد به او ، راهی به درون دروازه پیدا نکرد .

تیم بارسلونا که اسیر حملات پر تعداد و دفاع منسجم اتلتیکو مادرید شده بود به جز چندین موقعیت ، اتفاق خاصی را در این بازی رقم نزد و تیم اتلتیکو مادرید در نیمه اول مسابقه تیم برتر میدان بود . روی حرکت تیم بارسلونا در دقیقه 37 مسابقه بود که پاس انتوان گریزمن برای لوئیس سوارز می رفت تا او را در موقعیت مناسب گلزنی قرار دهد اما ضربه سوارز به بیرون از زمین مسابقه رفت تا همچنان دروازه اوبلاک بسته باقی بماند .

اما مهم ترین موقعیت تیم بارسلونا در نیمه اول در دقیقه 43 این دیدار رخ داد . روی ارسال توپ به روی دروازه بود که جرارد پیکه با ضربه سر چکشی خود می رفت تا دروازه اوبلاک را باز کند اما توپ بعد از برخورد به زمین به تیرک افقی دروازه اتلتیکو مادرید برخورد کرد و راهی به دروازه پیدا نکرد تا هر یک از دو تیم در زدن تیرک با یکدیگر مساوی شوند .

نیمه دوم مسابقه با برتری نسبی تیم بارسلونا آغاز شد و این تیم موقعیت های بهتری را به روی دروازه حریفش خلق کرد . تیم اتلتیکو مادرید از آن سمت ، تنها چشم به ضد حملات دوخته بود و بازیکنان تازه نفس این تیم می توانستند روی ضد حملات موقعیت های بسیار جدی ای را خلق کنند . در دقیقه 68 مسابقه بود که روی توپ گیری لیونل مسی از بازیکنان اتلتیکو مادرید بود که یک ضدحمله همه جانبه برای این تیم رقم خورد . توپ در ادامه به سوارز رسید و سوارز نیز با یک ارسال کوتاه توپ را به گریزمن رساند اما ضربه والی انتوان گریزمن از بالای دروازه به بیرون رفت تا همچنان بازی بدون گل دنبال شود .

اما تمامی نقشه ها و برنامه ریزی های سیمئونه در نیمه دوم برای کسب حداقل امتیاز و یا برد تیم بارسلونا با تاکتیک ویژه خودش در دقیقه 86 به هم ریخت . روی حمله سریع بازیکنان تیم بارسلونا بود که لیونل مسی با یک حرکت انفرادی و در ادامه یک دو با لوئیس سوارز ، موفق شد با یک ضربه دقیق و تماشایی توپ را روانه دروازه اتلتیکو مادرید کند و یان اوبلاک علارغم واکنشش نتوانست مانع از باز شدن دروازه تیمش شود تا حساب کار یک بر صفر به سود شاگردان والورده شد .

در نهایت بازی با تک گل مسی با نتیجه یک بر صفر به سود تیم بارسلونا به اتمام رسید تا این تیم دوباره صدر جدول را از تیم رئال مادرید پس گرفته و دوباره در صدر قرار بگیرد .

 

1/5 ( 1 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید