بیوگرافی بیلی آیلیش ، قدرتمندترین سلبریتی سال 2019 + تصاویر

آهنگ معروف بیلی آیلیش، چشمهای اقیانوسی نام دارد. بیلی آیلیش در اکتبر ۲۰۱۵ تک‌ آهنگ چشم‌های اقیانوسی را که متن آن توسط برادرش فینیاس نوشته‌ شده بود، ضبط کرد و آن را به معلم رقصش فرستاد تا به او برای ساخت ویدئوی رقص این تک‌ آهنگ کمک کند.

بیلی آیلیش-billie eilish

بیلی آیلیش-billie eilish

بیلی آیلیش خواننده آمریکایی است. آهنگ “چشم های اقیانوسی” آیلیش بسیار معروف است.

طبق گزارش Vanity Fair (مجله‌ای پیرامون فرهنگ عامه، مد و سیاست) بیلی آیلیش در کنار دریک _ بیانسه و جی زی  – آریانا گرانده _ لبرون جیمز – مگان راپینو – تیلور سوئیفت – سرنا ویلیامز و ریچ پائول، قدرتمندترین سلبریتی سال ۲۰۱۹ شناخته شد.

بیوگرافی بیلی آیلیش

بیوگرافی بیلی آیلیش

بیلی آیلیش پایرت بیرد اوکانل (Billie Eilish Pirate Baird O’Connell؛ زاده ۱۸ دسامبر ۲۰۰۱) ترانه‌سرا و خواننده آمریکایی است.

بیلی در هایلند پارک لس آنجلس متولد شد و آواز خواندن را از سنین نوجوانی شروع کرد.
آیلیش در سال ۲۰۱۶ نخستین آهنگ خود به نام چشم‌های اقیانوسی را در ساند کلادز منتشر کرد که متعاقبا در رده های دارک روم نیز منتشر شد.

این ترانه توسط برادرش فیننس ساخته شده است و با او در موسیقی و برنامه های زنده همکاری می کند.

آیلیش همینطور به خاطر تک آهنگ “Bad Guy” در سال ۲۰۱۹ شناخته شده است که در صدر بیلبورد هات ۱۰۰ قرار داشت و ۱۹ هفته صدر نشینی آهنگ “Old Town Road” را از بین برد.

وی در شش جایزه گرمی از جمله رکورد سال، آلبوم سال، آهنگ سال و بهترین هنرمند جدید نامزد شده است. او جوانترین هنرمندی است که تاکنون نامزد دریافت جایزه بزرگ چهار گرمی شده است.

نخستین آلبوم چند آهنگه او به نام به من لبخند نزن در اوت سال بعد منتشر شد و در ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا و استرالیا به جمع ۱۵ نفر برتر رسید. آیلیش با خواننده آمریکایی خالد برای تک آهنگ “دوست داشتنی” همکاری کرد، که در آوریل ۲۰۱۸ منتشر شد و برای فصل دوم ۱۳ دلیل برای اینکه به موسیقی متن اضافه شد.

نخستین آلبوم استودیویی او نیز با عنوان وقتی همه می‌خوابیم، کجا می‌ریم؟ در ۲۹ مارس ۲۰۱۹ منتشر شد و در بالای بیلبورد ۲۰۰ آغاز شد و در انگلیس ، کانادا و استرالیا به شماره یک رسید.

او در آرآی‌ای‌ای هفت آهنگ طلایی و دو آهنگ نقره‌ای دارد.

او نخستین و تا به امروز تنها هنرمندی است که در دهه ۲۰۰۰ متولد شد و یک تک آهنگ شماره یک را در ایالات متحده دارد.

بیلی آیلیش در هایلند پارک در شهر لس آنجلس بزرگ شد.

پدر و مادر او بازیگر، نوازنده و فیلمنامه‌نویس، مگی بیرد و پاتریک اوکانل هستند. او عمدتاً تبار ایرلندی و اسکاتلندی دارد. در کودکی در خانه آموزش دید و در هشت سالگی به گروه کُر کودکان لس‌آنجلس پیوست. در یازده سالگی تحت تأثیر برادر بزرگترش فینیاس اوکانل که در آن زمان خواننده و ترانه‌سرا بود، شروع به نوشتن و خواندن آهنگ‌های خودش کرد.

بیلی آیلیش در اکتبر ۲۰۱۵ تک‌ آهنگ چشم‌های اقیانوسی را که متن آن توسط برادرش فینیاس نوشته‌ شده بود، ضبط کرد و آن را به معلم رقصش فرستاد تا به او برای ساخت ویدئوی رقص این تک‌ آهنگ کمک کند.

چشم‌های اقیانوسی در سال ۲۰۱۶ به عنوان نخستین تک‌ آهنگ آیلیش در ساوندکلاود منتشر شد. موزیک‌ویدئوی آن در ۲۴ مارس همان سال و ویدئوی رقص آیلیش روی این آهنگ در ۲۲ نوامبر بیرون آمد.

آیلیش در آن سال تک‌ آهنگ شش فوت زیر را نیز بیرون داد. تک‌ آهنگ چشم‌های اقیانوسی به‌طور گسترده توسط دارک‌روم و اینتراسکوپ رکوردز منتشر شد و نقدهای مثبت زیادی دریافت کرد. او در ژانویه ۲۰۱۷ یک آلبوم چندآهنگه دربردارنده ۴ ریمیکس از آهنگ چشم‌های اقیانوسی بیرون داد.

پس از موفقیت‌هایی که چشم‌های اقیانوسی به دست آورد، او در ۲۴ فوریه ۲۰۱۷ تک‌آهنگ دل‌ درد را بیرون داد.

فینیاس تهیه‌کننده این آهنگ بود و در نوشتن متن آن نیز همکاری کرده‌ بود. موزیک‌ویدئوی آن در ۲۲ مارس ۲۰۱۷ بیرون آمد. در ۳۰ مارس آهنگ بی‌حوصله را به عنوان موسیقی متن برای سریال ۱۳ دلیل برای اینکه بیرون داد.

در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ تک‌آهنگ تماشا را بیرون داد.

در ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۷ تک‌آهنگ میمون‌ صفت را بیرون داد و خبر انتشار آلبوم جدیدش، به من لبخند نزن، را نیز اعلام‌کرد. آیلیش در هر جمعه ماه ژوئیه یک آهنگ از این آلبوم را بیرون می‌داد. در همین ماه آهنگ‌های دیگر نمی‌خواهم تو باشم و پسر من منتشر شدند. به من لبخند نزن در ۱۱ اوت ۲۰۱۷ بیرون آمد. او با همکاری رپر آمریکایی، وینس استیپلز، ریمیکسی برای آهنگ تماشا ساخت.

در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۸ پس از انتشار ویدئوهایی در فضای مجازی مبنی بر مبتلا بودن آیلیش به بیماری نشانگان توره او در اینستاگرام خود اعلام کرد که به این عارضه عصبی مبتلا است.

او دربارهٔ استفاده از مواد مخدر به گاردین گفت: «هیچ وقت موادمخدر استفاده نکردم و چیزی نکشیدم […] این چیزها برام جالب نیستند.»

بیلی آیلیش و خانواده اش گیاهخوار هستند.

5/5 ( 1 نظر )


منبع : خوانندگان آسمونی

دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: Exo.bts.parvin
    19 دی 1398

    بیلی حرف نداره 🙂

نظر خودتان را ارسال کنید