بیانسه و همسرش جی زی ، قدرتمندترین سلبریتی ۲۰۱۹ + بیوگرافی

بیانسه در طول فعالیتش، بیش از ۱۰۰ میلیون آهنگ را به عنوان خوانندهٔ تک و بیش از ۶۰ میلیون با گروه دستینیز چایلد، فروخته‌ است و به این ترتیب یکی از پرفروش‌ ترین خوانندگان تمام تاریخ است.

بیانسه-beyonce

بیانسه-beyonce

بیانسه یکی از خواننده های معروف آمریکا است.

طبق گزارش Vanity Fair (مجله‌ای پیرامون فرهنگ عامه، مد و سیاست) بیانسه و همسرش جی زی (Jay Z)، در کنار دریک – آریانا گرانده – لبرون جیمز – مگان راپینو – تیلور سوئیفت – سرنا ویلیامز – ریچ پائول و بیلی آیلیش، قدرتمندترین سلبریتی سال ۲۰۱۹ شناخته شدند.

بیانسه و همسرش جی زی

بیانسه و همسرش جی زی

بیوگرافی بیانسه :

بیانسه جیزل نولز-کارتر (Beyoncé Giselle Knowles-Carter) (زاده ۴ سپتامبر ۱۹۸۱)، خواننده، ترانه‌سرا و هنرپیشه آمریکایی است.

او در هوستون، تگزاس به دنیا آمد و از کودکی در مسابقات مختلف خوانندگی و رقص شرکت کرد و در اواخر دهه ۱۹۹۰ به عنوان خواننده اصلی گروه آراندبی دستینیز چایلد به شهرت رسید.

با مدیریت پدرش متئو نوولس، این گروه از پرفروش‌ترین گروه‌های موسیقی دخترانه شد. پس از وقفه‌ای چندساله، بیانسه اولین آلبوم خود به نام به طرز خطرناکی عاشق را در سال ۲۰۰۳ منتشر کرد. این آلبوم برای او پنج جایزهٔ گرمی به ارمغان آورد و دو آهنگ مجنون عشق و پسر بچه از این آلبوم، در نمودار ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد در صدر قرار گرفتند.

پس از انحلال گروه دستینیز چایلد در سال ۲۰۰۵، بیانسه دومین آلبوم استودیویی خود به نام زادروز را که شامل آهنگ‌های موفق دژاوو، غیرقابل‌تعویض و دروغگوی زیبا بود، در ۲۰۰۶ منتشر کرد. او در بازیگری نیز بخت خود را آزمود و در فیلم‌های دختران رؤیایی (۲۰۰۶) و پلنگ صورتی (۲۰۰۶) نیز بازی کرد و به خاطر فیلم دختران رؤیایی، نامزد بهترین بازیگر زن گلدن گلوب شد. او تحت تأثیر اردواجش با جی زی و ایفای نقش اتا جیمز در فیلم کادیلاک رکوردز، سومین آلبوم استودیویی من… ساشا فیرس هستم را منتشر کرد.

این آلبوم در گرمی ۲۰۱۰ برندهٔ شش جایزه گرمی، از جمله ترانهٔ سال برای خانم‌های مجرد (یک حلقه رویش بگذار)، شد. بیانسه در سال ۲۰۱۰ مدتی از موسیقی فاصله گرفت و در چهارمین آلبومش به نام «۴» سری به قالب‌های موسیقی فانک دههٔ ۱۹۷۰، پاپ دههٔ ۱۹۸۰ و سول ۱۹۹۰ زد. پنجمین آلبوم تحسین‌شدهٔ منتقدین او، بیانسه در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. ششمین آلبوم تحسین‌شده او به نام لیموناد در سال ۲۰۱۶ و متعاقب فیلمی به همین نام، منتشر شد.

بیانسه در طول فعالیتش، بیش از ۱۰۰ میلیون آهنگ را به عنوان خوانندهٔ تک و بیش از ۶۰ میلیون با گروه دستینیز چایلد، فروخته‌ است و به این ترتیب یکی از پرفروش‌ ترین خوانندگان تمام تاریخ است. او ۲۲ جایزهٔ گرمی را برنده شده‌ است و یکی از بیشترین نامزد شدگان زن تاریخ گرمی است.

بیانسه همچنین در عرصه سینما نیز موفقیت‌ هایی را به دست آورده و در فیلم‌های هالیوودی مثل پلنگ صورتی و دختران رؤیایی بازی کرده‌ است. همسر او جی-زی رپر و خواننده هیپ پاپ مشهور است. آن‌ ها سال ۲۰۰۸ ازدواج کردند.

بیانسه در مراسم جوایز موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی ۲۰۱۱ در حالی که بر روی صحنه مشغول خواندن بود لباس خود را باز کرد و نشان داد که حامله‌ است.

او در مراسم اهدای جوایز ام‌تی‌وی ۲۰۱۴ جایزهٔ «پیشگام ویدئو مایکل جکسون» را برد.

بیانسه در ۱۳ ژوئن ۲۰۱۷ صاحب دو فرزند دوقلو به نام‌های سر کارتر و رومی شد. وی ۳ فرزند دارد.

فیلم های بیانسه

فیلم های بیانسه

۲۰۰۱ Carmen: A Hip Hopera کامرون براوت
۲۰۰۲ آستین پاورز: در عضو طلایی فاکسی کلئوپاترا
۲۰۰۳ وسوسه‌های مبارز لیلی
۲۰۰۶ پلنگ صورتی زانیا
۲۰۰۶ دختران رؤیایی دینا جونز
۲۰۰۸ کادیلاک رکوردز اتا جیمز
۲۰۰۹ وسواس شارون چارلز
۲۰۱۳ حماسه
۲۰۱۳ َشیرشاه نالا

آلبوم های بیانسه

آلبوم های بیانسه

خطرات عشق(۲۰۰۳)
روز تولد (۲۰۰۶)
من شدیداً ساشا هستم (۲۰۰۸)
چهار (۲۰۱۱)
بیانسه (۲۰۱۳)
لیموناد (۲۰۱۶)

 

0/5 ( 0 نظر )


منبع : خوانندگان آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید