لیگ قهرمانان اروپا ؛ بارسلونا 3 – 1 دورتموند ؛ آبی اناری ها اولین نجات یافته گروه مرگ

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار دو تیم بارسلونا و دورتموند در چارچوب رقابت های شب پنجم لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه نیوکمپ برگزار شد که طی آن شاگردان ارنستو والورده با درخشش لیونل مسی موفق شدند با نتیجه قاطع 3 بر 1 از سد دورتموند گذشته و صعودش به مراحل حذفی را قطعی کند .

بازی با حمله تیم دورتموند آغاز شد و این تیم بود که اولین حمله را بر روی دروازه بارسلونا انجام داد . بازیکنان تیم دورتموند طی یک ضد حمله روی اشتباه ایوان راکیتیچ می توانستند به گل اول مسابقه دست یابند اما مارک آندره تراشتگن و ساموئل اومتیتی مانع از گلزنی شولتز شدند و دروازه بارسلونا روی اولین حمله تیم دورتموند بسته باقی ماند.

رفته رفته هماهنگی بازیکنان تیم بارسلونا بیشتر شد و تیم دورتموند در فاز دفاعی حاضر شد . گرفتن تساوی از تیم بارسلونا می توانست برای تیم دورتموند در این دیدار خارج از خانه دلنشین باشد اما در نهایت در دقیقه 21 دروازه تیم دورتموند باز شد . روی پاس لیونل مسی بود که لوئیس سوارز به توپ رسید و موفق شد دروازه دورتموند را باز کند اما داور مسابقه اعلام آفساید کرد و VAR نیز آفساید را تایید کرد تا همچنان بازی بدون گل ادامه یابد .

اما تنها 8 دقیقه بعد تیم بارسلونا به گل رسید . باز هم حرکت از لیونل مسی و پاس عالی این بازیکن برای لوئیس سوارز بود که این بار مهاجم اروگوئه ای در موقعیت آفساید قرار نداشت و موفق شد با یک ضربه محکم و دقیق ، دروازه رومن بورکی را باز کرده تا تیم بارسلونا به گل اول مسابقه دست پیدا کرده و از زیر فشار خارج شود .

بعد از به ثمر رسیدن گل اول بارسلونا بود که دفاع تیم دورتموند کمی متزلزل شد و تنها 4 دقیقه برای لیونل مسی کافی بود تا از اشتباهات مدافعین تیم دورتموند نهایت استفاده را ببرد . روی همکاری لیونل مسی با لوئیس سوارز بود که مسی درون محوطه جریمه به توپ رسید و روی اشتباهات مدافعین تیم دورتموند موفق شد توپ را وارد دروازه کرده و اختلاف را دو برابر کند .

بعد از دریافت گل دوم ، تیم دورتموند که چیزی برای از دست دادن نداشت اواخر نیمه اول را حمله کرد اما نتوانست از دفاع مستحکم بازیکنان بارسلونا عبور کند و نیمه اول مسابقه با برتری دو گله تیم بارسلونا به اتمام رسید .

نیمه دوم مسابقه این تیم بارسلونا بود که دوباره حملات خود را آغاز کرد . لیونل مسی طبق هر بازی که در زمین حضور داشت رکن اصلی حملات تیم بارسلونا بود و با پاس های کلیدی خود موقعیت های بی نظیر و بی شماری را برای بازیکنان تیمش فراهم می کرد . روی یکی از همین پاس ها بود که انتوان گریزمن صاحب موقعیت شد اما ضربه او با واکنش رومن بورکی همراه شد تا اختلاف بیش از این افزایش نیابد .

در دقیقه 61 مسابقه بود که تیم دورتموند شروع به حمله کرد و می توانست به گل برسد . حضور جیدون سانچو در زمن مسابقه ، فاز تکنیکی و هجومی تیم دورتموند را افزایش داد و در حملات موفق تر ظاهر شد . روی حرکت سانچو بود که جولین برنت می توانست اختلاف را به حداقل برساند اما ضربه او با واکنش به موقع تراشتگن همراه شد تا همچنان دروازه آبی اناری را بسته باقی بماند .

اما تنها 7 دقیقه بعد ، اوضاع نابسامان تیم دورتموند بد تر هم شد . روی حرکت لیونل مسی و پاس این بازیکن بود که انتوان گریزمن به توپ رسید و موفق شد با یک ضربه محکم ، دروازه تیم دورتموند را باز کرده تا حساب کار سه بر صفر به سود شاگردان والورده شده و صعود این تیم به مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا مسجل شود .

اما تیم دورتموند عقب ننشست و حملات خود را از سر گرفت . اما این تیم بارسلونا بود که می توانست در دقیقه 75 به گل چهارم دست پیدا کند . روی ضربه آزاد اعلام شده بود که لیونل مسی پشت توپ ایستاد و با یک ضربه نرم و تماشایی می رفت که گل چهارم را به ثمر برساند اما ضربه اش با برخورد به تیرک دروازه راهی به درون دروازه پیدا نکرد .

اما تیم دورتموند در نهایت موفق شد دست پر از یکی از حملاتش برگردد . روی حرکت جیدون سانچو در دقیقه 77 بود که این بازیکن با پاس جولین برنت به توپ رسید و موفق شد با یک ضربه تماشایی توپ را روانه دروازه بارسلونا کرده تا مارک آندره تراشتگن چاره ای جز مغلوب شدن در برابر سانچو را نداشته باشد .

در نهایت بازی با برتری 3 بر 1 تیم بارسلونا به اتمام رسید تا این تیم به عنوان اولین تیم صعود کننده از گروه مرگ رقابت ها در مراحل حذفی حضور داشته باشد .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید