لیگ قهرمانان اروپا ؛ یوونتوس 1 – 0 اتلتیکو مادرید ؛ دیبالا و رونالدو کابوس های ماندگار سیمئونه

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار دو تیم یوونتوس و اتلتیکو مادرید در شب پنجم لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه آلیانز تورین برگزار شد که طی آن تیم یوونتوس موفق شد با تک گل تماشایی پائولو دیبالا به پیروزی بسیار ارزشمندی دست پیدا کند و صعودش به عنوان سرگروه گروه D به دور بعدی را قطعی کند .

بازی در نیمه اول مسابقه با برتری تیم یوونتوس همراه بود . دقایق ابتدایی بازی هر دو تیم بیشتر در حال مهک زدن یکدیگر بودند اما این تیم یوونتوس بود که اولین موقعیت جدی خود را خلق کرد . در دقیقه 9 مسابقه بود که حرکت دیبالا او را در موقعیت مناسبی برای شوت زنی قرار داد اما ضربه این بازیکن با واکنش مناسب یان اوبلاک همراه شد و توپی از خط دروازه عبور نکرد .

بعد از این حمله بود که یخ بازی تا حدودی آب شد و تیم اتلتیکومادرید حملات خود را آغاز کرد . روی چندین موقعیت پیاپی ، این تیم یوونتوس بود که در فاز دفاعی حاضر شده بود و تیم اتلتیکو بود که برخلاف سنت همیشگی حمله می کرد . در دقیقه 21 بود که ارسال لودی می رفت تا با ضربه سر سائول به گل اول بازی تبدیل شود اما ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت .

مهم ترین موقعیت نیمه اول مسابقه برای تیم اتلتیکومادرید شاید ضربه سائول نیگز بود که با واکنش به موقع شزنی همراه شد اما توپ برگشتی به آلوارو موراتا رسید و این بازیکن می توانست روی ریباند به راحتی دروازه شزنی را باز کند اما موفق به زدن ضربه به توپ نشد تا شزنی توپ را به طور کامل جمع کند .

اما تیم یوونتوس در وقت های اضافه نیمه اول موفق شد تک گل خود را به ثمر برساند . روی ضربه آزاد بدست آمده برای تیم یوونتوس از موقعیتی نه چندان مناسب بود که پائولو دیبالا پشت توپ ایستاد و موفق شد با یک ضربه تماشایی با کاتی داخل پا ، توپ را وارد دروازه اتلتیکو مادرید کند تا شاید زیبا ترین گل هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا به ثمر برسد .

نیمه دوم مسابقه تیم اتلتیکومادرید جلو کشید تا گل خورده را جبران کند . حملات تیم اتلتیکو اما با سد محکمی به نام مدافعان تیم یوونتوس و در نهایت سنگربان این تیم ویچک شزنی همراه می شد . در دقیقه 50 مسابقه بود که سائول با یک ضربه والی می رفت تا دروازه یوونتوس را باز کند اما واکنش گلر یوونتوس مانع از باز شدن دروازه این تیم شد .

در دقیقه 63 مسابقه بود که تیم یوونتوس می توانست برتری خود را دو برابر کند . روی حرکت فدریکو برناردسکی و نفوذ او به داخل محوطه جریمه بود که این بازکن با یک ضربه تماشایی می توانست دروازه اتلتیکو مادرید را باز کند اما ضربه اش با برخورد به تیرک دروازه راهی به دروازه پیدا نکرد تا همچنان برتری تیم یوونتوس شکننده باقی بماند .

حملات تیم اتلتیکومادرید در ادامه مسابقه می توانست کار دست بازیکنان تیم یوونتوس بدهد اما حضور به موقع بازیکنان این تیم و البته اشتباهات بازیکنانی نظیر آلوارو موراتا در طول مسابقه ، امکان به تساوی کشیدن مسابقه و یا حتی برد تیم اتلتیکومادرید را کاهش می داد .

در لحظات پایانی بازی بود که آلوارو موراتا بهترین بخت گلزنی را بدست آورد و در موقعیتی تک به تک قرار گرفت اما نتوانست ضربه ای به توپ بزند و در نهایت بازی با نتیجه یک بر صفر به سود تیم یوونتوس به پایان رسید تا این تیم به عنوان سرگروه راهی دیدار های حذفی لیگ قهرمانان اروپا شود .

 

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید