منچسترسیتی 2 – 1 چلسی ؛ چاره ای جز برد برای گواردیولا نیست !

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار دو تیم منچسترسیتی و چلسی در ورزشگاه اتحاد برگزار شد که طی یک بازی جذاب و تماشایی ، شاگردان گواردیولا موفق شدند با نتیجه ای خفیف و با برد 2 بر 1 از سد تیم فرانک لمپارد بر بیایند .

تیم منچسترسیتی که با باخت در برابر تیم لیورپول ، امتیازات بسیاری را از این تیم عقب افتاده بود در این مسابقه بسیار حساس چاره ای جز بردن نداشت . بازی دو تیم منچسترسیتی و چلسی از آن جهت بسیار سخت و نفس گیر دنبال می شد که تیم فرانک لمپارد نیز برای برد به این دیدار پا گذاشته بود و بازی بسیار زیبایی را از خود ارائه می داد و تیم منچسترسیتی را دچار مشکل کرده بود .

تیم منچسترسیتی اما طبق روال بازی تهاجمی خودش ، بازی را بهتر آغاز کرد و می توانست خیلی زود و در دقیقه 3 به گل دست یابد اما کوین دی بروینه موفق نشد روی پاس سرخیو آگوئرو ، دروازه کپا را باز کند و ضربه اش با فاصله ای بسیار اندک از کنار دروازه به بیرون رفت تا این دیدار گل زود هنگامی نداشته باشد .

بعد از موقعیت تیم منچسترسیتی بود که تیم چلسی موقعیتی کاملا مشابه را از دست داد . روی پاس تامی آبراهام به ویلیان بود که این بازیکن می رفت تا با یک ضربه دقیق و تماشایی ، دروازه ادرسون را باز کند اما ضربه اش با فاصله ای بسیار اندک به بیرون رفت تا هر دو تیم از لحاظ خلق موقعیت در دقایق ابتدای بازی با یکدیگر برابر باشند و به نوعی موقعیت حساس تیم منچسترسیتی را جبران کرد .

اما این شاگردان لمپارد بودند که بازی به نسبت بهتری را در دقایق پیش روی عرضه کردند . در دقیقه 15 مسابقه تیم چلسی تا زدن گل برتری پیش رفت و می توانست روی حرکت توموری به گل برسد که ضربه این بازیکن با اصابت به تیرک دروازه منچسترسیتی از زمین بازی خارج شد ، تا مهم ترین بخت گلزنی تیم چلسی از دست برود .

در نهایت تیم چلسی مزد بازی بهترش را گرفت . در دقیقه 21 مسابقه بود که متئو گواچیچ با پاس در عمق ، انگولو کانته را با ادرسون در موقعیت تک به تک قرار داد و کانته موفق شد با یک ضربه دقیق در شرایطی نامتعادل ، گل برتری تیمش را وارد دروازه منچسترسیتی کرده و ورزشگاه اتحاد را در سکوت فرو ببرد .

اما این برتری طولی نکشید . تنها 8 دقیقه بعد تیم منچسترسیتی روی حمله بسیار عالی خود موفق شد به گل تساوی دست پیدا کند . روی حرکت کوین دی بروینه بود که این بازیکن از پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک شلیک محکم توپ را روانه دروازه تیم چلسی کرد که در بین راه توپ با برخورد به بازیکن چلسی تغییر مسیر داد و وارد دروازه شد تا کپا کاری از دستش برای مهار توپ بر نیاید .

بعد از به ثمر رسیدن گل تساوی ، فشار از روی بازیکنان تیم منچسترسیتی برداشته شد و این تیم راحت تر حملات خود را انجام می داد به طوری که در دقیقه 36 مسابقه ، این تیم به گل دوم خود دست یافت . روی پاس رودری بود که ریاض محرز پا به توپ شد و طی یک حرکت انفرادی ، موفق شد وارد محوطه جریمه شده و با یک ضربه زمینی و دقیق ، گل دوم تیمش را به ثمر برساند و برتری را برای تیم منچسترسیتی به ارمغان بیاورد .

تیم چلسی که تنها در حدود 5 دقیقه قافیه را باخته بود ، کمی دچار تزلزل شد و تیم منچسترسیتی می توانست از اشتباهات فردی بازیکنان تیم چلسی نهایت استفاده را ببرد . در لحظات پایانی نیمه اول مسابقه بود که دروازه بان تیم چلسی طی یک اشتباه مهلک توپ را به آگوئرو تقدیم کرد و این بازیکن می رفت تا گل سوم تیمش را به ثمر برساند اما توپ با برخورد به تیرک دروازه راهی به چارچوب تیم چلسی پیدا نکرد تا همچنان برتری خفیف تیم منچسترسیتی ادامه داشته باشد .

نیمه دوم مسابقه هم ، تیم منچسترسیتی تا حدودی تیم برتر میدان بود و می توانست شمار گل های خود را افزایش دهد . در دقیقه 56 مسابقه بود که کوین دی بروینه دوباره در مقابل دروازه کپا صاحب موقعیت بسیار مناسبی برای گلزنی شد اما ضربه اش با واکنش عالی کپا همراه شد تا همچنان برتری خفیف باقی بماند .

اما تیم منچسترسیتی دست بردار نبود و میتوانست تنها چند دقیقه بعد به گل سوم خود دست پیدا کند که آزپلیکوئتا ناجی دروازه چلسی شد . روی حرکت ریاض محرز بود که این بازیکن می رفت تا دروازه را باز کند اما توپ را سزار آزپلیکوئتا از نزدیکی خط دروازه دور کرد .

تیم چلسی که در طول نیمه اول موقعیت های بسیار عالی برای گلزنی داشت در نیمه دوم بیشتر در فاز دفاعی بود و به ضدحملات چشم دوخته بود . دفاع کردن تیم چلسی ، بهترین موقعیت برای تیم منچسترسیتی بود تا با پاسکاری های مداوم از پس خط دفاع تیم چلسی بر بیاید و در دقیقه 65 می توانست دروازه حریفش را باز کند اما ضربه والی ریاض محرز با عبور از کمترین فاصله از بالای دروازه ، راهی به گل پیدا نکرد .

در دقایق پایانی بازی تیم منچسترسیتی به گل سوم خود دست یافت و موفق شد کار را یکسره کند اما گل به ثمر رسیده توسط رحیم استرلینگ توسط داور مسابقه مردود اعلام شد تا در نهایت بازی با نتیجه دو بر یک به نفع تیم منچسترسیتی به اتمام برسد .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید