آب سد سفیدرود 77 درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از افزایش ۷۷ درصدی آب سد سفیدرود نسبت به مشابه پارسال و از کم کردن ظرفیت آب این سد برای پیشگیری از سیل خبر داد.

آب سد سفیدرود 77 درصد افزایش یافت - Sefidrood dam is full by 77 percent

آب سد سفیدرود 77 درصد افزایش یافت – Sefidrood dam is full by 77 percent

به گزارش آسمونی : وحید خرمی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت سد سفیدرود در استان گیلان اظهار کرد: با توجه به میزان بارندگی‌های باریدن شده در استان گیلان، سد سفیدرود با افزایش ۷۷ درصدی آب نسبت به پارسال برخوردار شده و از ۲۷۰ میلیون مترمکعبی پارسال به ۴۷۹ میلیون مترمکعب رسیده است.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام‌شده برای پیشگیری از سیلاب گفت: با توجه به اینکه ورودی سد سفیدرود ۴۱ مترمکعب در ثانیه و خروجی آن ۶ مترمکعب در ثانیه است ۵۴ درصد از ظرفیت سد سفیدرود خالی است تا از سیلاب احتمالی جلوگیری شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اذعان به اینکه برای جلوگیری از سیلاب خروجی آب از سد آیت‌الله بهجت افزایش‌یافته است، تصریح کرد: ۸۲ میلیون مترمکعب آب در سد آیت‌الله بهجت ذخیره شده است که میزان آب ورودی ۱۸ مترمکعب بر ثانیه و خروجی ۶/۶ دهم مترمکعب بوده که برای جلوگیری از سیلاب میزان خروجی آب را دو مترمکعب بر ثانیه افزایش دادیم.

خرمی با تأکید بر کاهش آب سد آیت‌الله بهجت به‌منظور جلوگیری از سیلاب افزود: ظرفیت آب سد آیت‌الله بهجت ۱۰۵ میلیون مترمکعب بوده که تا به این لحظه ۸۰ درصد آن تکمیل و برای جلوگیری از سیل ۲۰ درصد آن خالی شده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نظر خودتان را ارسال کنید