محصولات کشاورزی گران نمی شوند

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: با افزایش اخیر قیمت بنزین هیچ افزایشی در قیمت محصولات کشاورزی ایجاد نخواهد شد چرا که عرضه و تقاضا قیمت بازار را تعیین می‌کند.

محصولات کشاورزی گران نمی شوند - agricultural products won't get expensive

محصولات کشاورزی گران نمی شوند – agricultural products won’t get expensive

به گزارش آسمونی : رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: افزایش اخیر قیمت بنزین هیچ تأثیری در قیمت محصولات کشاورزی نخواهد داشت و قیمت آنها را گران نخواهد کرد.

نورانی با بیان اینکه تنها عرضه و تقاضا است که قیمت محصولات کشاورزی را تعیین می‌کند، گفت: حتی در فصل تابستان هم شاهد بودیم که زمانی که عرضه در بازار بیشتر می‌شد قیمت‌ها پایین می‌آمد و بالا رفتن هزینه‌های حمل تأثیری در قیمت میوه‌ها ایجاد نمی‌کرد.

وی با بیان اینکه افزایش اخیر قیمت بنزین تنها یک تا 2 درصد قیمت تمام شده تولید را بالا می‌برد، گفت: این افزایش اندک هم طوری نیست که تولیدکنندگان مجبور شوند قیمت‌ها را افزایش دهند و مهمترین عاملی که روی قیمت میوه‌ها تأثیر دارد تنها عرضه و تقاضا است.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در پاسخ به اینکه وضعیت عرضه میوه در بازار چگونه است، گفت: میوه‌ها شرایط بسیار مطلوبی دارند، عرضه مرکبات به ویژه سیب در وضعیت بسیار خوبی است و به طور کامل نیاز بازار تأمین می‌شود.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نظر خودتان را ارسال کنید