آیا تیم ملی ایران اولی آسیا را بعد از سال ها از دست می دهد ؟!

به گزارش ورزشی آسمونی ، طی آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی فیفا تیم ملی کشورمان در رتبه اول آسیا قرار داشت و تیم ژاپن سایه به سایه تیم ملی کشورمان را برای رتبه اولی آسیا تعقیب می کرد که حال به نظر جایگاه تیم ایران در آسیا به خطر افتاده است .

تیم ملی کشورمان که زیر نظر کارلوس کی روش توانسته بود سال ها در رتبه اول آسیا قرار بگیرد و بسیار راحت به جام های جهانی دو ساال 2014 و 2018 صعود کند حال به نظر می رسد زیر نظر مارک ویلموتس ، انتظارات را بر آورده نکرده و بعد از برد مقتدرانه در برابر تیم ملی بخت برگشته کامبوج ، دو نتیجه بسیار ضعیف را در برابر بحرین و عراق به ثبت رسانده و دو باخت پیاپی را در کارنامه دارد .

علاوه بر این ، نداشتن بازی دوستانه در فیفا دی های مشخص شده و بی برنامگی فدراسیون فوتبال ایران در برگزاری بازی های دوستانه ، باعث کاهش عملکرد بهتر تیم ملی ، عدم وجود هماهنگی و در نتیجه باخت های پیاپی و عدم نتیجه گیری تیم ملی می شود که در نتیجه تاثیر خود را رنکینگ فیفا در ماه های آینده خواهد گذاشت .

این در حالیست که تیم ملی ژاپن موفق شده است در دیدار برابر قرقیزستان پیروزی ارزشمندی بدست آوردن و بازی آینده خود در برابر ونزوئلا که با برد احتمالی ژاپن همراه خواهد شد ، جای ایران در رتبه اول آسیا را تصاحب خواهد کرد . تیم ملی ایران نیز بدلیل باخت در برابر تیم رتبه 74 آسیا در آخرین بروزرسانی انجام شده ، مطمئنا اثر منفی بسیار زیادی را در رنکینگ فیفا تجربه خواهد کرد و نداشتن بازی دوستانه و در نتیجه ، ثبت هیچ گونه رکورد مثبت و ثبت برد ، بر این روند نزولی خواهد افزود .

حال به نظر می رسد که تیم ملی قرار است در آپدیت جدید رتبه بندی فیفا ، نزولی 3 تا 5 رتبه ای را تجربه کرده و از جمع 30 تیم برتر دنیا خارج شود و کشورهایی نظیر ژاپن ، تونس ، رومانی و غیره جای ایران را در رتبه های برتر دنیا خواهند گرفت و در آسیا تیم ایران به رتبه دوم رنکینگ سقوط کند .

5/5 ( 1 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید