نیاز جابه‌جایی محصولات جدید با قدیم

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن بیان اینکه اکنون زمان بازنشستگی خودروهایی همچون پراید و پژو ۴۰۵ است، گفت: باید اجازه داد محصولات جدید طبق یک دوره مشخص جایگزین محصولات قدیمی شوند.موضوع ضرورت بازنشستگی پراید و پژو ۴۰۵ از چند سال پیش مطرح بود اما در ابتدای آبان‌ماه امسال، سرانجام برنامه زمان‌بندی این موضوع از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌طور رسمی اعلام شد.

در این رابطه شهرام آزادی عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد:

هرچند تاکنون بیشترین سهم تولید گروه خودروسازی سایپا به پراید تعلق داشته است، اما در هر صورت این شرکت نیز با برنامه‌ریزی‌هایی که در این زمینه انجام داده، برای ارائه محصولات جدید اعلام آمادگی کرده؛ بنابراین زمان بازنشستگی پراید و پژو و به‌ویژه جایگزینی آنها با محصولات باکیفیت‌ بالاتر فرا رسیده است.

شرکت سایپا این برنامه جایگزینی را در نظر گرفته و از نظر فنی، مشکل خاصی وجود ندارد؛ اما با افزایش تیراژ تولید روی محصولات فعلی، این هدف محقق خواهد شد. خودروهای ساینا و تیبا با افزایش تیراژ تولید به‌دلیل اینکه از سطح کیفیت بالاتری برخوردار هستند، می‌توانند جایگزین مناسبی برای پراید باشند.

روی پلت‌فرم‌های محصولات جدید که در دست توسعه هستند، می‌توان ارتقای سطح تکنولوژی و کیفیت را محقق کرد و فقط فرصتی می‌خواهد برای اینکه طبق یک دوره مشخص، تیراژ محصولات قدیمی کاهش و محصولات جدید جایگزین شوند.

اگر در وضعیت فعلی محصولی نظیر پراید از خط تولید خارج شده و محصولات دیگری جایگزین این خودرو شوند که سطح فناوری بالاتری داشته باشند، باعث می‌شود که گروه خودروسازی سایپا تغییراتی روی تولیدات خود داشته باشد. به‌طور قطع شرکت سایپا به این موضوع فکر کرده تا جایگزینی برای پراید داشته باشد. بر این اساس توسعه محصولات جدید را در دستور کار خود قرار داده که این محصولات از ابتدای سال آینده به بازار عرضه خواهند شد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : خودرو آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید