لیگ قهرمانان اروپا ؛ بارسلونا 0 – 0 اسلاویا پراگ ؛ بارسلونا ، هفت تیرکشی ، بدون هفت تیر پر !

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار دو تیم بارسلونا و اسلاویا پراگ در شب چهارم دور گروهی لیگ قهرمانان در ورزشگاه خانگی تیم بارسلونا ، نیوکمپ ، برگزار شد که در نهایت هر یک از دو تیم به نتیجه مساوی رضایت دادند تا جدول گروه مرگ جذابیتی بیش از پیش را تجربه کند .

بازی را علارغم پیشبینی ها تیم اسلاویا پراگ بهتر کرد و می توانست در دقیقه 5 وقتی که هنوز تیم بارسلونا بر بازی مسلط نشده بود و هماهنگی لازم را در اختیار نداشت ، دروازه تراشتگ را باز کند ، که این اتفاق رخ نداد و اشتباه جرارد پیکه که می رفت تا دروازه خودی را به اشتباه باز کند ، با واکنش دروازه بان تیم بارسلونا برطرف شد و بازی همچنان بدون گل ادامه یافت .

در ادامه تیم بارسلونا کم کم بر توپ و میدان مسلط شد و در دقیقه 12 بود که جرارد پیکه با پاسی تماشایی ، نلسون سمدو را با دروازه بان تیم اسلاویا پراگ در موقعیت تک به تک قرار داد اما این بازیکن پرتغالی موفق نشد توپ را از دروازه بان اسلاویا رد کند و ضربه زمینی این بازیکن با واکنش کولار همراه شد تا دروازه اسلاویا باز نشود .

با قدرت گرفتن تیم بارسلونا در این دیدار ، تیم اسلاویا کم کم به فاز دفاعی وارد شد و جلوی حملات خط حمله سهمگین بارسلونا را می گرفت . در دقیقه 34 بود که روی حرکت انفرادی از لیونل مسی ، این بازیکن با عبور از سد مدافعین تیم اسلاویا پراگ وارد مجوطه جریمه شد و با یک ضربه دیدنی می رفت که دروازه را باز کند اما ضربه اش با برخورد به تیرک دروازه راهی به دروازه پیدا نکرد تا بازی همچنان بدون گل ادامه یابد .

دروازه بان تیم اسلاویا پراگ در این دیدار بسیار عالی عمل می کرد . روی موقعیت های متنوع تیم بارسلونا در دقایق پایانی مسابقه ، این دروازه بان با مهار ضربات لیونل مسی و جرارد پیکه ، موفق شد در برابر آنها ایستادگی کرده و مانع از باز شدن دروازه تیمش شود تا نیمه اول مسابقه بدون گل به پایان برسد .

در نیمه دوم ، تیم بارسلونا تماما حمله شد و در سوی مقابل نیز تیم اسلاویا پراگ کاملا در فاز دفاعی فرو رفت تا حداقل یک امتیاز را از این دیدار بسیار سخت دشت کند . نیمه دوم مسابقه تیم بارسلونا حملات خود را از نواحی مختلف بر روی دروازه اسلاویا شروع کرد و می رفت که روی حرکت سرخی روبرتو خیلی زود در نیمه دوم به گل دست یابد که باز هم عکس العمل دروازه بان اسلاویا مانع از باز شدن دروازه تیمش شد .

شاید مهم ترین بخت تیم بارسلونا برای باز کردن دروازه تیم اسلاویا پراگ در دقیقه 77 ایجاد شد جایی که حضور آنسو فاتی و ارسال این بازیکن برای لیونل مسی ، می رفت تا موجب باز شدن دروازه اسلاویا پراگ شود ، اما ضربه مسی درون شش قدم ، با واکنش فوق العاده از کولار همراه شد تا همچنان تیم بارسلونا در حسرت به ثمر رساندن گلی در این دیدار باقی بمانند .

در دقایق پایانی بازی نیز ، حملات بی دقت و تحت فشار بازیکنان بارسلونا ، راه به جایی نبرد تا بازی با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسیده و جذابیت گروه مرگ بیش از پیش شود و تیم بار اینتر میلان و دورتموند ، بتوانند برای کسب صدر جدول در ادامه بازی های خود در مراحل گروهی لیگ قهرمانان اروپا ، به ترتیب در برابر تیم بارسلونا قرار بگیرند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید