استقلال 5 – 0 صنعت نفت ؛ روند رو به رشد آبی ها همچنان ادامه دار است

به گزارش ورزشی آسمونی ، در دیدار هفته دهم لیگ برتر خلیج فارس ، بعد از ظهر امروز دو تیم استقلال و صنعت نفت به مصاف یکدیگر رفتند که در انتها تیم استقلال موفق شد با یک نمایش عالی ، با 5 گل از سد حریفش گذشته تا قدرت تازه بدست آورده خود را کاملا به رخ رقبای خود بکشد.

بازی از همان دقایق ابتدایی با برتری تیم استقلال آغاز شد و هنوز ده دقیقه از زمان بازی نگذشته بود که تیم استقلال روی یک موقعیت عجیب به گل اول خود دست یافت . ارسال ضربه آزاد از سمت راست به روی دروازه تیم صنعت نفت ، با ضربه سر عارف غلامی همراه شد و ناصر سالاری توپ را جمع کرد اما توپ از دستان او رها شد تا محمد دانشگر موفق شده خود را به توپ رسانده و گل تیم استقلال را وارد دروازه صنعت نفت کرده و خیلی زود دل هواداران تیم استقلال را شاد کند.

تیم استقلال تهران که در این بازی ، تاکتیک هجومی را مد نظر قرار داده بود بی مهابا حمله می کرد و اجازه حمله را به تیم صنعت نفت نمی داد . در سوی دیگر زمین نیز ، تیم صنعت نفت در فاز دفاعی فرو رفته بود تا از مهاجمین پر تعداد تیم استقلال گل های بیشتری دریافت نکند اما در دقیقه 21 دروازه صنعت نفت برای بار دوم باز شد. روی ارسال توپ به روی دروازه توسط وریا غفوری ، شیخ دیاباته موفق شد با ضربه سری دقیق ، توپ را وارد دروازه تیم صنعت نفت کرده تا حساب کار خیلی زود دو بر صفر به سود تیم استقلال شود .

اما تنها 5 دقیقه بعد اختلاف به سه گل افزایش یافت . روی حرکت مهدی قائدی و پاس عالی شیخ دیاباته ، مهدی قائدی موفق شد با یک ضربه دیدنی با پای چپ توپ را از پشت محوطه جریمه تیم صنعت نفت روانه دروازه این تیم کند و دروازه بان تیم صنعت نفت نیز کاری از پیش نبرد تا توپ برای بار سوم به تور دروازه تیم صنعت نفت اصابت کرده و تیم استقلال سه بر صفر پیش بیافتد .

اماج حملات تیم استقلال اما ، تمامی نداشت . سیستم هجومی تیم استقلال در این بازی بیشتر بر مبنای دریافت توپ و حمله سریع بر روی دروازه تیم صنعت نفت بود و طی یکی از همین حملات تیم استقلال در دقیقه 30 بازی صاحب یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه شد که وریا غفوری با یک ضربه تماشایی و زیبا موفق شد توپ را از بالای دیوار دفاعی پیش رویش عبور داده و گل چهارم تیم استقلال را در دقیقه 31 مسابقه وارد دروازه حریفش کند تا نیمه اول این مسابقه با برد 4 بر صفر تیم استقلال به پایان برسد .

در نیمه دوم مسابقه نیز تیم استقلال تیم برتر میدان بود اما عطشش برای به ثمر رساندن گل های بیشتر فروکش کرده بود . تاکتیک حفظ توپ و حملات متعدد اما همچنان پا بر جا بود اما تا حدود 20 دقیقه ، دروازه تیم صنعت نفت به طرز خطرناکی تهدید نشد . اما این تیم موفق شد در د قیقه 53 روی شوت محکم مصطفی احمدی از راه دور ، تیرک دروازه تیم استقلال را به لرزه در بیاورد که مهم ترین خلق موقعیت برای تیم صنعت نفت بود .

اما تیم استقلال در دقیقه 72 موفق شد گل پنجم را نیز وارد دروازه حریف بخت برگشته خود کند . سانتر خطرناک محمد دانشگر به روی دروازه تیم صنعت نفت با دفع توپ ناقص ناصری همراه شد تا هرویه میلیچ به توپ رسیده و با یک ضربه محکم و دقیق توپ را روانه دروازه صنعت نفت کرده تا بازی 5 بر صفر به سود تیم استقلال تهران شود .

در نهایت نیز بازی با برتری پر گل تیم استقلال به اتمام رسید تا این تیم موقتا به رتبه سوم لیگ برتر رسیده تا از نقاط ضعف خود فاصله گرفته و هماهنگی خود را دوباره به دست آورد .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید