مسعود فراستی: «خانه پدری» تنها فیلم ایرانی است که با توقیفش موافقم

مسعود فراستی یکی از چهره‌هایی است که تندترین انتقادات را به آخرین فیلم کیانوش عیاری داشته و در یادداشتی «خانه پدری» را اثری «ضدایرانی» خوانده است.

«خانه پدری» تنها فیلم ایرانی است که با توقیفش موافقم - The Paternal House is the only Iranian film that I agree with it's ban

«خانه پدری» تنها فیلم ایرانی است که با توقیفش موافقم – The Paternal House is the only Iranian film that I agree with it’s ban

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، مسعود فراستی منتقد سینما پیش از این در یکی از کلاس های نقدش درباره «فیلم خانه پدری» اعلام کرده بود: این فیلم تنها فیلمی است که موافق توقیف آن است.

وی همچنین در یادداشتی با ضدایرانی خواندن این فیلم درباره «خانه پدری» می نویسد:

«ریختن کلی آدم بدون شخصیت پردازی در خانه خوش آب و رنگ قدیمی و پیگیری سرهم بندی شده سرنوشت آن‌ها در طول دهه ها. یک ایده نیم خطی تکان دهنده که می‌توانست نقدی آسیب شناسانه بر خرافات باشد و ناموس پرستی ارتجاعی و ضد انسانی، که تبدیل به فیلمی ضد ایرانی شده.»

فراستی، اما پس از جشنواره و در یکی از کلاس‌هایش توضیحات مفصل‌تری درباره «خانه پدری» می‌دهد و آن را فیلمی ضدایرانی می‌داند که باید توقیف شود. او در این‌باره توضیح می‌دهد:

یه چیز دیگر پشت فیلم است که بدتر از همه‌ این‌هاست و من نمی‌فهمم روشنفکران از چه چیزی خوششان می‌اید. این فیلم ضدملی و ضدایرانی است، یعنی یکی این را ببینید می‌گوید ما با این وحوش طرفیم؟ کاملا معلوم است که وطن‌فروشی است این فیلم و تعارف هم نداریم.

و با مقایسه «خانه پدری» با فیلم ضدایرانی «یک خانواده محترم» ادامه می‌دهد: «این تنها فیلم ایرانی است که من واقعا با توقیفش موافق هستم. به نظرم این از «یک خانواده محترم» هم فیلم بدتری است. این فیلم پررنگ و لعاب‌تر و خطرناک‌تری است. در «یک خانواده محترم» همه‌چیز رو بود و بنابراین خطرش از این فیلم کمتر بود.»

0/5 ( 0 نظر )


منبع : خبرگزاری دانشجو

نظر خودتان را ارسال کنید