لیگ کاپ ؛ لیورپول 5 (5) – (4) 5 آرسنال ؛ نصف عمر کسانی که بازی را ندیدند بر فناست !

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته در طی دیداری جذاب و تماشایی در لیگ کاپ انگلیس دو تیم لیورپول و آرسنال به مصاف یکدیگر رفتند که هر یک از دو تیم در این مسابقه در وقت معمول مسابقه 5 گل را به ثمر رساندند تا یک بازی تماشایی و فوق العاده را به نمایش بگذارند .

بازی با برتری تیم لیورپول آغاز شد و موقعیت های این تیم به طور متوالی بر روی دروازه آرسنال ایجاد شد . در دقیقه سه مسابقه الیوت می توانست روی یک ضربه دقیق گل اول مسابقه را به ثمر برساند که ضربه اش با فاصله بسیار زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت . اما تیم لیورپول موفق شد در دقیقه 6 مسابقه روی حملات متعدد خود به گل اول دست پیدا کند .

روی حمله از سمت راست به روی دروازه تیم آرسنال توپ درون محوطه جریمه توسط چمبرلین ، توپ قبل از رسیدن به بروستر ، توسط شکودران مستافی قطع شد اما توپ وارد دروازه خودی شد تا گل اول تیم لیورپول روی اشتباه مدافع این تیم به گل به خودی تبدیل شده و تیم لیورپول پیش بیافتد .

بعد از به ثمر رسیدن گل اول ، تیم آسنال سر تا پا حمله شد تا گل خورده را جبران کرده و اجازه پیش روی به تیم لیورپول را بیشتر از این ندهد . بعد از گذشت سیزده دقیقه از گل تیم لیورپول ، روی اشتباه خط دفاعی این تیم ، شوت نواخته شده به سمت دروازه لیورپول با واکنش دروازه بان این تیم همراه شد اما توپ برگشتی به لوکاس توریرایی رسید که به نظر در موقعیت آفساید قرار داشت اما این بازیکن با یک ضربه ساده به توپ موفق شد بازی را به تساوی بکشاند .

بعد از به ثمر رسیدن گل تساوی ، باز هم تیم آرسنال حملات خود را بی مهابا انجام داد تا از تیم قدرتمند لیورپول پیشی گرفته و گل برتری را به ثمر برساند . در دقیقه 26 بود که باز هم تیم آرسنال به گل رسید . روی یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه برای تیم آرسنال بود که توپ با واکنش کلهر دفع شد اما روی ریباند ، گابریل مارتینلی موفق شد با یک ضربه محکم در شلوغی محوطه جریمه ، توپ را به قعر دروازه لیورپول رساند تا گل دوم آرسنال نیز به ثمر برسد .

بعد از گل دوم تیم آرسنال ، لیورپول جلو کشید تا در همان نیمه اول مسابقه ، گل تساوی را به ثمر رسانده و بازی را به تساوی بکشد اما حملات این تیم با دفاع خوب بازیکنان آرسنال همراه شد و اجازه کار به مهاجمین تیم لیورپول داده نشد تا اینکه باز هم تیم آرسنال به گل سوم خود دست یافت .

روی یک اشتباه از مدافعین تیم لیورپول ، توپ خارج از محوطه جریمه به ساکا رسید و این بازیکن با استارتی سریع از مدافع پیش روی خود عبور کرد و با یک ارسال زمینی ، مارتینلی را که منتظر پاس بود ، درون محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد و این بازیکن نیز با یک ضربه دقیق موفق شد گل سوم تیم آرسنال را به ثمر رسانده تا حاشیه امنیتی را برای خود در نیمه اول مسابقه ایجاد کند .

اما تیم لیورپول دست بردار نبود و می خواست حدالامکان اختلاف را به حداقل برساند و به همین دلیل جلو کشید روی حرکت الیوت به سمت محوطه جریمه تیم آرسنال ، این بازیکن درون محوطه جریمه ، متوقف شد و داور مسابقه اعلام ضربه پنالتی کرد تا جیمز میلنر با یک ضربه دقیق و حساب شده ، یکی از گل های خورده را جبران کرده و تیم لیورپول را به نیمه دوم مسابقه امیدوار تر کند .

نیمه دوم مسابقه اما ، تیم لیورپول اسیر بازی تماشایی شاگردان اونای امری شد . در دقیقه 54 مسابقه وقتی تیم لیورپول در حال گرداندن توپ در زمین خودش بود روی اشتباه عجیب از جیمز میلنر در پاس به عقب برای دروازه بان ، مایتلند نایلز صاحب توپ شد اما توپ از پای او جدا شد و به مسوت اوزیل رسید این بازیکن نیز با پاس به عقبی تماشایی ، توپ را به خود نایلز رساند تا طی یک حرکت بسیار زیبا ، زننده گل همان عامل سازنده گل باشد .

اما رفته رفته تیم لیورپول بازی را در دست گرفت و تنها 4 دقیقه بعد از گل چهارم تیم آرسنال موفق شد یکی دیگر از گل های خورده را جبران کند . روی توپ ربایی عالی از الکس چمبرلین ، این بازیکن بدون معطلی با یک ضربه محکم توپ را روانه دروازه تیم آرسنال کرد تا گلی تماشایی توسط این بازیکن به ثمر برسد .

بعد از به ثمر رسیدن گل سوم تیم لیورپول ، این تیم بار دیگر جلو کشید و این بار در دقیقه 62 موفق شد توسط دیوک اوریگی به گل تساوی دست پیدا کند . توپ فرستاده شده برای دیوک اوریگی با چرخش نرم این بازیکن همراه شد و ضربه نهایی اوریگی اگرچه با واکنش دروازه بان تیم آرسنال ، مارتینز ، همراه شد اما توپ وارد دروازه شد تا گل تساوی به ثمر برسد .

بعد از این گل بود که تیم آرسنال باز هم حملات خود را از سر گرفت و موفق شد در دقیقه 70 مسابقه توسط ویلاک به گل برتری دست پیدا کند . روی حرکت عالی از خود ویلاک به سمت دروازه تیم لیورپول ، این بازیکن با یک ضربه سرکش از پشت محوطه جریمه ، توپ را وارد دروازه تیم لیورپول کرد تا تیم آرسنال بار دیگر در این مسابقه پیش بیافتد .

اما تیم لیورپول تسلیم بشو نبود و حملات خود را تا آخرین دقیقه از وقت های تلف شده نیز انجام می داد . در دقیقه 4+90 مسابقه بود که روی ارسال عالی از ویلیامز ، دیوک اوریگی با یک ضربه تماشایی آکروباتیک موفق شد توپ را وارد دروازه تیم آرسنال کرده تا بازی به وقت های اضافه کشیده شود .

وقت های اضافه اما اتفاق خاصی را به همراه نداشت و دو تیم بیشتر به میل رسیدن به ضربات پنالتی بازی را دنبال می کردند و توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و با همان نتیجه 5 بر 5 بازی به ضربات پنالتی کشیده شد .

در ضربات پنالتی اما ، تیم لیورپول خوش شانس تر از تیم بخت برگشته و لایق آرسنال بود . هر دو تیم در ضربات پنالتی با یک دیگر پایاپای پیش رفتند تا اینکه نوبت به ضربه پنالتی دنی سبایوس رسید که این بازیکن پنالتی خود را از دست داد و در نهایت تیم لیورپول موفق شد در ضربات پنالتی به دور بعدی این مسابقات صعود کند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید