اینفو کرواسی : رکورد دار ایرانی در فوتبال جهان !

سایت اینفو کرواسی در گزارشی به علی دایی مهاجم و سرمربی سابق ایرانی پرداخته است.

به گزارش ورزشی آسمونی ، به نقل از اینفو کرواسی ،‌ خیلی از کسانی که فوتبال را از دهه ۹۰ می‌شناسند به خوبی بازیکن سبیلویی را به یاد دارند که در خط حمله تیم ملی ایران گل‌های زیادی به ثمر رساند و رکورد گل‌های او در تیم ملی سال‌هاست که در فوتبال جهان باقی مانده است.

در واقع این خیلی عجیب است که یک رکورد در فوتبال نزدیک ۱۳ سال دست نخورده باشد و هیچ بازیکنی نتواند به آن دست یابد. او از سال ۲۰۰۷ بازنشست شد و برای تیم ملی ایران بازی نکرده است.

این بازیکن از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶ برای تیم ملی ایران به میدان رفت و توانست ۱۰۹ گل به ثمر برساند؛ رکوردی که هیچ بازیکنی در تیم ملی فوتبال کشورش موفق نشده به آن دست یابد. دایی اخیرا عنوان کرده رونالدو – که فعلا ۹۵ گل ملی در کارنامه خود دارد – می‌تواند به رکورد او برسد و آن را ارتقا بخشد.

دایی فوتبال خود را در سال ۱۹۸۷ شروع کرده است و ۱۰ سال طول کشید تا او به فوتبال اروپا برسد و فرصت حضور در تیم‌هایی نظیر هرتابرلین و بایرن مونیخ را به دست آورد.

این بازیکن در جام جهانی ۲۰۰۶ نیز به عنوان مهاجم نوک برای ایران به میدان رفت، هرچند خیلی‌ها در ایران انتقاد کردند که او سنش بالا رفته و بهتر است مهاجمی جوان‌تر برای این تیم به میدان برود.

دایی در عرصه مربیگری نیز علاوه بر هدایت تیم ملی فوتبال ایران، سرمربی تیم‌هایی نظیر پرسپولیس، سایپا، صبا و نفت را بر عهده داشته است.

دایی عضو کمیته فوتبال فیفا، سفیر یونیسف نیز است و در ایران فعالیت پوشاک می‌کند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید