تأکید اتحادیه عرب بر ضرورت تحریم اقتصادی اسرائیل

اتحادیه عرب در نشستی بر ضرورت تحریم اقتصادی رژیم صهیونیستی و اهمیت این تحریم در دستیابی ملت فلسطین به حق و حقوق قانونی‌شان تدکید کرد.

تأکید اتحادیه عرب بر ضرورت تحریم اقتصادی اسرائیل - Arab League's emphasis on Israeli economic sanctions

تأکید اتحادیه عرب بر ضرورت تحریم اقتصادی اسرائیل – Arab League’s emphasis on Israeli economic sanctions

به گزارش آسمونی : به نقل از عربی الجدید، اتحادیه عرب شامگاه دوشنبه در نشستی بر ضرورت تحریم اقتصادی رژیم صهیونیستی و اهمیت نقش این تحریم‌ها در تحت فشار قرار دادن مقامات این رژیم و دست‌یابی ملت فلسطین به حق و حقوق قانونی خود تأکید کرد.

اتحادیه عرب در بیانیه خود همچنین بر ادامه اتخاذ چنین اقدامات قانونی در راستای مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی و پایان دادن به آن تأکید کرد.

در همین راستا، “سعید ابوعلی”، معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین و اراضی اشغالی در جریان این نشست از میچل باچله، کمیسیون عالی حقوق بشر سازمان ملل که پیشتر تاخیر دوباره در انتشار لیست سیاه شرکت‌های مرتبط با شهرک‌سازی‌های اسرائیل را اعلام کرده بود، خواست که این لیست را منتشر کند و تسلیم فشارهای آمریکا و دولت رژیم اشغالگر نشود.

اتحادیه عرب ضرورت تحریم اسرائیل را در جریان نود و سومین دوره نشست ضابطان تماس دفاتر منطقه‌ای برای تحریم رژیم صهیونیستی بررسی کرد.

حاضران در این نشست که دوشنبه آغاز شد و قرار است که سه روز ادامه یابد، همچنین به بررسی فعالیت‌های جنبش جهانی تحریم اسرائیل موسوم به “BDS” و دستاوردهای آن که بیانگر همبستگی ملت‌های جهان با ملت فلسطین و مبارزات عادلانه آن در راستای پایان اشغالگری است، پرداختند.

اتحادیه عرب در این نشست سه روزه مبانی و احکام تحریم کالاهای اسرائیلی و قرار دادن برخی شرکت‌ها در لیست تحریم و یا خارج کردن نام برخی شرکت‌های دیگر از این لیست به خاطر پیروی از احکام صادره در زمینه تحریم‌ها را بررسی می‌کند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید