مزایا و معایب تورهای زمینی

مزایا و معایب تورهای زمینی

تورهای مسافرتی زمینی فرصت خوبی برای آغاز ماجراجویی در سفر هستند. در سال های اخیر گردشگران ایرانی ترجیح می دهند به جای خرید تورهای مسافرتی هوایی کمی متفاوت‌تر سفر کنند. فرقی نمی‌کند شما جز گردشگران کوله به دوش هستید و یا دوست دارید زمینی سفر کنید در هر دو صورت باید نکات را درباره تورهای زمینی بدانید تا اگر قصد خرید تور ارمنستان زمینی،  تور زمینی وان ، تور زمینی باکو و یا  تور زمینی استانبول یا سایر مقاصد گردشگری محبوبتان را دارید؛ سفری دل انگیز داشته باشید. لطفا از وب سایت آژانس فلات پارس گیتی  www.falat-pars.com      بازدید  بفرمایید تا بیشتر درباره مزایا و معایب تورهای زمینی بدانیم.

  • اگر فرصت کافی برای سفر دارید زمینی سفر کنید چون سفرهای زمینی معمولا مدت زمان بیشتری از تورهای هوایی دارند. به طور مثال، ممکن است 3 الی 4 روز طول بکشد اما همین سفر در تور هوایی در مدت زمان یک روز الی دو روز انجام می‌گیرد.
  • معمولا تورهای زمینی هزینه به نسبت پایینی از تورهای هوایی دارند. بخصوص اگر تعداد همراهان شما زیاد باشد تورهای زمینی صرفه اقتصادی بیشتری دارد و می‌توانید سفری ارزان در کنار عزیزان و خانوده تان داشته باشید.

 

  • حتما قبل از سفرتان اعتبار پاسپورت را چک کنید. معمولا طبق توافق بین کشورها میزان اعتباری که یک پاسپورت باید داشته باشد متغیر است. آنچه معمول است حداقل اعتبار بین 3 ماه تا 6 ماه می‌باشد.

  • یکی از معایب تورهای زمینی این است که همسفران شما از نظر سنی و روحی متغیر هستند. شما ممکن است درطول سفر در کناریک سالمند بنشینید و از هم صحبتی با او لذت ببرید و برعکس ممکن است برخلاف تصورتان یک فرد جوان کنار شما باشد و مدام از سفر شکایت کند.

 

  • سعی کنید در سفرهای زمینی بیشتر با افراد نزدیکتان و یا خانواده سفر کنید. همان طور که می‌دانید همسفر خوب می‌تواند کیفیت تجربه تان از سفر را افزایش دهد. در واقع این یکی از مزایای سفرهای زمینی است. به طور مثال شما می‌توانید با هزینه بسیار اندک و ارزان یک اتوبوس را رزرو کنید تور زمینی به باکو داشته باشید.

  • مراقب وسایل شخصی تان باشید. در تورهای زمینی معمولا توقف های بین مسیر وجود دارد تا هم سختی مسیر کمتر شود و هم مسافران استراحت کنند. اما باید مراقب اشیا ارزشمندی که به همراه دارید باشید. بخصوص در زمان هایی که قرار است از اتوبوس پیاده شوید.

 

  • در سفرهای زمینی سعی کنید تا می‌توانید سبک سفر کنید. اما هرگز داروهای ضروری و پاسپورتتان را فراموش نکنید.

  • یکی از معایب سفرهای زمینی این است که از مزرهای مختلف عبور خواهید کرد و هر مرز قوانین خاص خودش را دارد. سعی کنید قبل از سفرتان در خصوص موارد ممنوع از حمل اشیا تا موارد دارویی اطلاع کسب کنید چون ایست های بازرسی معمولا زمان زیادی از شما خواهند گرفت و در صورت مشاهده هر گونه تخلف مجازات های سنگینی اعمال می‌شود.
  • از مزایای سفرهای زمینی این است که می‌توانید با شهرهای و کشورهای مختلف در مسیر آشنا شوید. به طور مثال، فرض کنید تور زمینی گرجستان را خریده اید و در مسیرتان می‌توانید به جز شهرهای مرزی ایران از کشورهای آذربایجان، ارمنستان و یا ترکیه نیز دیدن کنید.

  • یکی دیگر از مزایای سفرهای زمینی این است که می‌توانید با وسیله نقلیه شخصی خودتان مسافرت کنید. اگر قصد دارید با خودروی شخصی تان سفر کنید. حتما گواهینامه بین المللی، مدارک ماشین، مجوز خروج ماشین از کشور را بررسی کنید. به غیر از موارد بالا حتما نحوه تهیه سوخت و قیمت آن را قبل از سفر کنید تا برای تهیه سوخت دچار مشکل نشوید.

در پایان ضمن سفری خوش و خاطره انگیز از شما می‌خواهیم تا جهت مقایسه قیمت تورهای زمینی به مقاصد ارمنستان، باکو، شهر وان ترکیه و استانبول به وبسایت آژانس مسافرتی فلات پارس گیتی مراجعه کنید و از حالا برای سفرهایتان برنامه ریزی کنید.


نظر خودتان را ارسال کنید