جام جهانی والیبال 2019 ؛ ژاپن 3 – 1 ایران ؛ بازی ضعیف ایران در برابر سامورایی ها

به گزارش ورزشی آسمونی ، تیم ملی والیبال کشورمان در دیدار امروز خود در برابر تیم ژاپن متحمل شکست 3 بر 1 برابر این تیم در خاک ژاپن شد تا باخت تلخ دیگری را در کارنامه خود ثبت کند .

ست اول این دیدار با برتری تمام و کمال تیم ژاپن آغاز شد . چهار امتیاز ابتدایی این ست به سود تیم ژاپن به ثبت رسید تا تیم ایران کمی به خودش بیاید . در ادامه تیم ایران کمی شرایطش را بهتر کرد اما باز هم تیم ژاپن بود که از اشتباهات مسلم بازیکنان ایران نهایت استفاده را می برد و وقت استراحت فنی اول را 8 بر 4 به نفع خود ثبت کرد . در ادامه برتری همچنان پا برجا باقی ماند و تیم ژاپن امتیاز را افزایش داد تا به امتیاز 21 رسید . در نهایت نیز تیم ملی ایران که اختلافی 7 امتیازی را متحمل شده بود در نهایت با نتیجه 25 بر 16 ست اول را به ژاپن واگذار کرد تا شروع بسیار بدی در این مسابقه داشته باشد .

ست دوم اما تیم ملی والیبال ایران به بازی برگشت . کمی از ناهماهنگی بازیکنان ایران کمتر شد اما باز هم ژاپن تیم برتر میدان بود و 8 بر 5 وقت استراحت فنی اول را به دست آورد . این برتری همچنان ادامه داشت تا اینکه تیم ژاپن در وقت استراحت فنی دوم اختلافی 4 امتیازی با ایران ایجاد کرد و 16 بر 12 پیش افتاد . تیم ایران اما کم کم به بازی برگشت و اختلاف را کمتر کرد و به یک امتیاز رساند . در نهایت هم نمایش عالی بازیکنان ایران در ست دوم جواب داد و این ست با نتیجه 28 بر 26 به سود تیم ملی ایران به ثبت رسید تا نتیجه 1 بر 1 شود .

ست سوم اما باز هم اشتباهات فردی بازیکنان و ناهماهنگی کار دست بازیکنان تیم ایران داد . حملات تیم ژاپن و ناتوانی تیم ایران در دریافت و زدن ضربات آخر موجب شد تا تیم ژاپن وقت استراحت فنی را با 4 امتیاز اختلاف به سود خود به ثبت برساند . تیم ژاپن به قدری در این مسابقه عالی کار می کرد که اختلاف در همان اوایل بازی به شش امتیاز رسید و تا وقت استراحت فنی دوم این اختلاف امتیاز به عدد 8 افزایش پیدا کرد . تیم ژاپن که نهایت استفاده را از اشتباهات مسلم بازیکنان تیم ملی والیبال ایران می برد ، پشت سر هم امتیازات را درو می کرد و تیم ایران در این بین از کسب امتیاز عاجز می ماند . در نهایت ست سوم با نتیجه 25 بر 13 به سود تیم ژاپن به اتمام رسید تا نتیجه بازی 2 بر 1 شود .

ست چهارم ، ست سرنوشت ساز این مسابقه برای تیم ایران بود اما باز هم اشتباهات فردی و تیمی بازیکنان ایران همچنان گریبان گیر تیم ملی بود . تیم ژاپن همچنان عملکرد خوب خود را حفظ کرد و وقت استراحت فنی اول را با نتیجه 8 بر 6 بدست آورد . اما به تدریج تیم ایران به بازی برگشت و امتیازات را در عدد 13 برابر کرد . اما تیم ژاپن باز پیش افتاد و 16 بر 14 وقت استراحت فنی دوم را نیز به سود خود به ثبت رساند تا باز هم با تیم ایران اختلاف امتیاز ایجاد کند . در امتیازات پایانی باز هم تیم ایران دچار مشکل شد و تیم ژاپن موفق می شد امتیازات را به طور پیاپی به سود خود به ثبت برساند و در نهایت با نتیجه 25 بر 21 تیم ایران این ست را نیز واگذار کرد تا باختی دیگر در رقابت های جام جهانی والیبال 2019 به نام ایران ثبت شود .

 

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید