ترکیه پیشنهاد آمریکا برای میانجی‌گری با کردهای سوریه را رد کرد

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد، کشورش پیشنهاد میانجی‌گری دونالد ترامپ بین آنکارا و نیروهای دموکراتیک سوریه را رد کرد.

ترکیه پیشنهاد آمریکا برای میانجی‌گری با کردهای سوریه را رد کرد - Turkey rejects US offer to mediate with Syrian Kurds

ترکیه پیشنهاد آمریکا برای میانجی‌گری با کردهای سوریه را رد کرد – Turkey rejects US offer to mediate with Syrian Kurds

به گزارش آسمونی : مولود چاووش‌اوغلو ، وزیر خارجه ترکیه در گفت‌وگو با دویچه وله اظهار کرد، کشورش با تروریسم می‌جنگد و حمایت نکردن آمریکا از “حزب کارگران کردستان” (پ.ک.ک) و “یگان‌های مدافع خلق کرد” ضروری است و هیچ کشوری توان نابودی اقتصاد ترکیه را ندارد.

وی اظهار کرد: تنها در صورتی با تروریست‌ها مذاکره می‌کنیم که سلاح‌هایشان را تحویل دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه از آمریکا خواست مسائل پیچیده بین دو کشور را از طریق عمل به وعده‌هایش به جای تهدید به اعمال تحریم‌ها حل کند.

این مقام ترکیه‌ای تصریح کرد: مسائل بسیاری نظیر تروریسم، تمامیت ارضی سوریه و وحدت آن، راه حل سیاسی در این کشور، ثبات منطقه و بازگشت آوارگان به مناطق‌شان هستند که نیاز به حل کردن دارند.

چاووش‌اوغلو همچنین درباره واکنش کشورش به تحریم‌های تسلیحاتی آلمان گفت: ما باید روی این مسائل متمرکز شویم اگر از تحریم‌ها ترسی داشتیم این عملیات را شروع نمی‌کردیم و این عملیات برای امنیت ملی ما حیاتی است. مهم نیست کی چه می‌خواهد بکند، تحریم تسلیحاتی یا هر چیز دیگر این تحریم‌ها ما را قوی‌تر خواهد کرد. ۵۰ سال قبل ما فقط ۲۰ درصد تولید کالای مورد نیازمان را داشتیم و اکنون تولید ما به بالای ۷۰ درصد رسیده است.

حتی اگر متحدان از سازمان‌های تروریست کرد حمایت کنند، حتی اگر تنهای تنها باشیم حتی با صورت اعمال هر تحریمی جنگ ما با این سازمان‌های تروریستی ادامه خواهد داشت مهم نیست دیگران چه می‌کنند ما به هیچ دلیلی از این مبارزه درست نمی‌کشیم. این موضوع برای ما حیاتی است موضوع امنیت ملی و بقا است.

وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد: بهترین کاری که آمریکا می‌تواند انجام دهد خارج کردن افراد مسلح از منطقه است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید