جام جهانی والیبال 2019 ؛ ایران 3 – 0 تونس ؛ سومین برد ایران در رقابت های جهانی

به گزارش ورزشی آسمونی ، صبح امروز در هفتمین دیدار تیم ملی والیبال کشورمان در رقابت های جام جهانی والیبال 2019 ، ایران به مصاف تونس رفت که موفق شد در سه ست پیاپی از سد این تیم بگذرد و سومین پیروزی خود را در این رقابت ها بدست بیاورد .

ست اول مسابقه با برتری تیم ایران آغاز شد . موقعیت های پیاپی برای تیم ایران و امتیازگیری های ایران موجب شد تا تیم ایران 8 بر 6 پیش بیافتد و وقت استراحت فنی اول را به سود خود به ثبت برساند . این برتری رفته رفته توسط تیم تونس کمرنگ تر شد و این تیم موفق شد به یک اختلافی تیم ایران برسد و در وقت استراحت فنی دوم تنها 1 امتیاز با ایران اختلاف داشته باشد . تیم ایران اما به تدریج بهتر بازی کرد و موفق شد پیش بیافتد تا اینکه دو تیم در امتیاز 24 با یک دیگر برابر شدند اما در نهایت این تیم ایران بود که موفق شد دو امتیاز متوالی را کسب کرده و به پیروزی در ست اول برسد .

ست دوم مسابقه ، تیم ایران که هماهنگی خود را کامل بدست آورده بود بسیار عالی کار خود را شروع کرد و موفق شد 6 بر 2 پیش بیافتد اما تیم تونس موفق شد در ادامه اختلاف را کم کرده تا وقت استراحت فنی با اختلاف 3 امتیازی با برتری تیم ملی ایران به ثبت برسد . برتری ایران همچنان ادامه داشت تا وقت استراحت فنی دوم نیز با برتری 2 امتیازی تیم ایران از گرد راه برسد . بعد از وقت استراحت فنی دوم بود که تیم ایران کار خود را طوفانی ادامه داد و اجازه امتیازگیری را به تیم تونس نمی داد تا در پایان ست دوم تیم ایران 25 بر 17 به پیروزی رسیده و دو ست متوالی را از تیم تونس بگیرد .

ست سوم مسابقه هم ، تیم ایران تیم برتر میدان بود . امتیاز های متوالی ایران در ابتدای ست سوم و کسب 4 امتیاز نشان از برتری تیم ایران در این ست داشت و برتری ایران در همان ابتدای بازی به 5 امتیاز اختلاف هم رسید اما تیم تونس به بازی برگشت و موفق شد اختلاف را به سه امتیاز کاهش دهد تا وقت استراحت فنی اول با نتیجه 8 بر 5 به سود ایران به ثبت برسد . این برتری در ادامه مسابقه نیز حفظ شد و تیم ایران 16 بر 11 وقت استراحت فنی دوم را نیز از آن خود کرد . تیم تونس اما به هر دری میزد تا اختلاف را کمتر کند و در این امر هم تا حدودی موفق شد اما تیم ایران موفق شد در نهایت 25 بر 22 پیروز این مسابقه شده و از سد تیم تونس به راحتی عبور کند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید