نخستین کلیسای جهان

اولین ملتی که مسیحیان را پذیرفتند، ارمنی ها بودند. پس از مرگ عیسی مسیح، این دین در کشور ارمنستان گسترش قابل توجهی پیدا کرد و تا اوایل قرن چهارم تمامی مردم آن مسیحیت را به عنوان دین رسمی کشور خود قبول کردند. امروزه و با گذشت سال ها و قرن ها، باز هم کشور ارمنستان بیش از هر کجای جهان پایبند دین مسیحیت بوده و آن را قبول دارند.

ارمنستان مملو از عبادتگاه های مسیحیان می باشد به همین دلیل آن را سرزمین کلیساها می نامند.  تور ارمنستان

تعداد کلیساهای موجود در این کشور به اندازه ای است که نمی توان از میان آن ها بهترین را انتخاب کرد اما یکی از محبوب ترینِ آن ها صومعه تاتو می باشد. این صومعه ساختمانی خیره کننده و بسیار زیبا دارد که در قرن نهم ساخته شده و قدمتی طولانی دارد. صومعه تاتو در استان سیونیک و در دل روستایی خوش منظر به همین نام واقع شده که چشم اندازی تماشایی و خیره کننده دارد. این صومعه در واقع مجموعه ای از 3 کلیسا بوده که بخش های گوناگونی را شامل می شود و در طول تاریخ کاربری های مختلفی داشته است. گردشگران تور لحظه آخری این امکان را دارند که در میان طبیعت کوهستانی و دلربای روستا سوار طولانی ترین تله کابین دنیا شوند و خود را به کلیسا برسانند.

 

در کشور گرجستان هم چندین کلیسا وجود دارد که نمای هر یک حیرت انگیز می باشد؛ اگر قصد دارید به این کشور زیبا سفر کنید و از صومعه های قدیمی آن دیدن کنید، می توانید با مراجعه به سایت لحظه آخر از تور گرجستان اطلاع پیدا نمایید.


نظر خودتان را ارسال کنید