اینترنت در عراق قطع است

مسئول کمیته فرهنگی ستاد مردمی اربعین در استان همدان با بیان اینکه اینترنت در کشور عراق قطع است، بیان کرد: به همین دلیل نمیتوان فضای راهپیمایی عراق را مخابره کرد و ضروری است در ایران فضای رسانه ای فعالتر شود.

اینترنت در عراق قطع است - The internet is disconnected in Iraq

اینترنت در عراق قطع است – The internet is disconnected in Iraq

به گزارش آسمونی : احمد گلپریان چهارشنبه ۱۷ مهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جلسات مشترکی با سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه در راستای خدمات رسانی بهتر به زائران تشکیل شده است، گفت: همراه شدن طلبه ها از ورودی تا خروجی استان با زائران از تفاوتهای برنامه‌های امسال ستاد با سال گذشته است.

وی ادامه داد: این طلبه‌ها که در اتوبوس‌ها و موکبها حضور دارند در بحث مشاوره، احکام و تشریح شعار امسال که “با اربعین تا ظهور” است فعالیت میکنند.

گلپریان با تاکید بر اینکه تعداد 200 طلبه فعال در حوزه فرهنگی در سطح استان همدان مشغول خدمات رسانی هستند، گفت: فعالیتهای فرهنگی شامل بسته های فرهنگی، کتابهای مرتبط و … است که معرفی شهر همدان نیز در آن گنجانده شده است.

وی تاکید کرد: همه خدمات فرهنگی در تمامی ایستگاه ها و برای همه زائرانی که از استان همدان عبور می کنند در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان در ادامه با بیان اینکه 75 ایستگاه فعال در استان وجو دارد، اظهار کرد: از این تعداد در 60 تا 65 ایستگاه 3 وعده غذای گرم برای زائران در نظر گرفته شده است.

سید رضا موسوی با اشاره به اینکه امسال چند استان دیگر در خواست زدن ایستگاه صلواتی در استان همدان را داشته اند، گفت: حدود 30 تا 35 هزار خادم در سطح استان در خدمت رسانی به زائران اربعین ورود کرده اند که 7 تا 8 هزار نفر به صورت مستقیم در ایستگاه ها یا به صورت عوامل اجرایی مشغول به خدمات رسانی هستند و بقیه در جایگاه پشتیبانی مشغول به فعالیت هستند.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی، نذر فعالیتهای فرهنگی برای زیرساخت و ارائه خدمات بسیار ضروری است: عنوان کرد: خدمات بهداشتی در زمینه‌های سرویس بهداشتی و حمام در ایستگاه‌های صلواتی از مشکلات عمده‌ای است که در حال حاضر با آن مواجه ایم.

موسوی ادامه داد: با توجه به اینکه این ستاد، مردمی و خودجوش است تاکنون 100 منزل اعلام آمادگی کرده اند تا در خدمت رسانی به زائران اربعین سهیم شوند.

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های صلواتی به 2 قسمت رفت و برگشت تقسیم شده‌اند، توضیح داد: از 5 روز پیش ایستگاه‌های صلواتی رفت فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و از 4 روز مانده به اربعین ایستگاه‌های برگشت برپا خواهند شد.

رئیس ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان ادامه داد: در شهر مریانج ایستگاه‌های رفت و برگشت همزمان دایر هستند و 3 ایستگاه با 3 وعده غذا به زائران خدمت رسانی می کنند.

وی افزود: بنابر تصمیمات اخد شده مقرر شد ایستگاه‌های صلواتی را متمرکز نکنیم زیرا زائران باید در مسیر خدمات را دریافت کنند و در صدد هستیم حجم ترافیکی را کمتر کنیم.
وی گفت: همانطور که مردم در زنده نگهداشتن حماسه عاشورا نقش اساسی دارند در مورد اربعین نیز این امر ضروری است و باید به کمک مردم حماسه اربعین جهانی شود.

مسئول ستاد مردمی اربعین در شهرستان همدان با اشاره به اینکه در زمینه تامین دارو با دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر طرحی را اجرا کرده ایم، گفت: در این طرح مقرر شده است که مردم داروهایی که در منزل نگهداری می کنند را به ما برسانند  تا توسط پزشکان بررسی شده و به دست زائران برسد.

وی ادامه داد: با توجه با اینکه شهر مریانج به عنوان بارانداز زائران در نظر گرفته شده است در این مکان با کمبود پتو مواجه هستیم.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید