فرزندان هیات علمی سهمیه کنکور ندارند؛ تسهیلات دارند

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: فرزندان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها باید در کنکور پذیرفته شوند و سپس برای انتقال به محل خدمت والدین 90 درصد نمره آخرین فرد قبولی در دانشگاه مورد نظر و برای تغییر رشته حدنصاب 92.5 درصد را کسب کنند که نمره‌های بالایی است.

فرزندان هیات علمی سهمیه کنکور ندارند - Children of faculty do not have entrance exam quota

فرزندان هیات علمی سهمیه کنکور ندارند – Children of faculty do not have entrance exam quota

به گزارش آسمونی : برخی کاربران اعلام کرده‌اند که «انواع سهمیه ورود به دانشگاه ها تضعیف رقابت علمی است» و در سوژه‌ دیگری هم تاکید کرده‌اند که «امتیازهای ناعادلانه‌ فرزندان اساتید دانشگاه را لغو کنید».

حد نصاب انتقالی و تغییر رشته برای فرزند هیأت علمی بالا است

محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره موضوع امتیاز فرزندان هیأت علمی در قبولی در دانشگاه‌، اظهارداشت: فرزندان اعضای هیأت علمی به هیچ عنوان در کنکور سهمیه ندارند.

نماینده مردم کرمان در مجلس توضیح داد: این افراد ابتدا باید در کنکور سراسری پذیرفته شوند و سپس اگر 90 درصد نمره آخرین فرد قبولی در دانشگاه مورد نظر را کسب کنند می توانند به محل خدمت والدین منتقل شوند و اگر 92.5 درصد نمره آخرین فرد قبولی در دانشگاهی که قصد انتقالی به آن را دارند کسب می‌کنند، می‌توانند تغییر رشته دهند که حدنصاب 90 درصد و 92.5 درصد نمره بالایی است.

وی درباره اینکه برخی به این تسهیلات ایراد می‌گیرند و آن را نابرابری می‌دانند،‌گفت: سهمیه‌ای در کار نیست.

زاهدی در پاسخ به این سوال که با توجه به این پاسخ آیا این طرح اولویتی برای بررسی در طرح ساماندهی نظام کنکور در کشور دارد یا خیر، گفت: خیر؛ چون هیچ سهمیه‌ای در کار نیست و موضوعی نیست که به آن پردازیم؛ این موضوع بارها شفاف شده و درباره آن توضیح داده شده است.

این امتیاز برای کنکور سراسری در نظر گرفته شده است و در تحصیلات تکمیلی یعنی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری انجام نمی‌شود.

در کنکور 98 حدود 1500 متقاضی از تسهیلات فرزندان هیات علمی استفاده کردند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید