مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی تنها یک راه مهاجرت است. ما این راه را به هیچ کسی پیشنهاد نمی کنیم و صرفاً برای اطلاع رسانی این مطلب را منتشر می کنیم. شما می توانید از طریق راه های دیگری برای مهاجرت اقدام کنید.

پناهندگی چیست؟

درخواست پناهندگی و مهاجرت از طریق پناهندگی به آمریکا برای افرادی است که به به دلیل یک سری مسائل اعتقادی، دینی، نژادی، ملیتی و یا فعالیت هایی سیاسی در کشور خود برای آن ها حکم صادر شده است و یا اگر به خاک کشور خود برگردند مورد محاکمه و بازخواست قرار می گیرند. ممکن هم هست در صورت برگشت به خاک کشور خود مورد اذیت و آزار از سوی آن کشور قرار بگیرند.

این افراد می توانند با ارائه اسناد، دلیل و مدارک و همچنین اثبات آن دلایل از دولت آمریکا درخواست پناهندگی کنند. به طور معمول فردی که درخواست پناهندگی دارد تا یک سال فرصت دارد تا برای آن اقدام کند. اگر برای پناهندگی اقدام نکند بعد از گذشت یک سال باید به یک روشی به دولت آمریکا اثبات کند که شرایط به گونه ای تغییر کرده است که اگر او برگردد مورد اذیت و آزار کشور و یا بازخواست از طرف آن ها قرار خواهد گرفت.

روند درخواست پناهندگی

معمولاً پس از اقدام کردن برای گرفتن پناهندگی آمریکا، شخص درخواست کننده مصاحبه ای حضوری با نماینده ای از اداره مهاجرت کشور آمریکا خواهد داشت تا بتواند مدارک و دلایل خود را برای بررسی ارائه دهد. بعد از گذشت 5 ماه از اقدام برای گرفتن پناهندگی در صورتی که فرد جوابی دریافت نکرده باشد، می تواند از دولت کشور آمریکا تقاضای اجازه کار کند.

در صورتی که با درخواست پناهندگی شخص متقاضی موافقت شود او می تواند برای همسر و فرزندان زیر 21 ساله خود نیز درخواست ورود به آمریکا را ارائه دهد. پس از گذشتن یک سال از درخواست پناهندگی، شخص می تواند تقاضای گرفتن کارت سبز یا همان گرین کارت را ارائه دهد.

بازگشت پناهنده به کشور خود

باید بدانید که برگشت پناهندگان به کشور خود در طول اقامت آن ها در کشور آمریکا، بر خلاف ادعای مطرح شده از سوی آنان در مصاحبه و فرم پناهندگی می باشد و در صورتی که اداره مهاجرت کشور آمریکا آگاهی یابد می تواند فرد را مورد بازخواست قرار دهد؛ در بعضی موارد نیز این کار موجب از دست دادن کارت سبز یا همان گرین کارت شخص می شود.

 

ما در آسمونی مهاجرت از طریق پناهندگی را اصلاً پیشنهاد نمی کنیم. برای آگاهی از روش های بهتر برای مهاجرت مانند لاتاری می توانید به وبسایت کارت سبز مراجعه کنید

0/5 ( 0 نظر )


منبع : گردشگری آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید