راه های مهاجرت به آمریکا

آمریکا، سومین کشور پهناور دنیا، دارای یکی از مقاصد خیل عظیمی از مهاجران در دنیا است. این کشور با داشتن 50 ایالت، افراد مختلفی را از جای جای دنیا با نژاد های مختلف به عنوان مهاجر پذیرفته است. اقتصاد بسیار قوی و سطح بالای رفاه اجتماعی این کشور را در صدر لیست مهاجران از کشور های مختلف قرار داده است. روش های مختلفی برای گرفتن ویزای آمریکا و اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا وجود دارد. در این مقاله آسمونی قصد داریم به انواع راه های مهاجرت به آمریکا و گرفتن کارت سبز (گرین کارت) بپردازیم.

شرایط مهاجرت

آمریکا به نسبت خیلی از کشور های دیگر وضعیت سختی برای مهاجرت دارد و باید با در نظر گرفتن وضعیت و هدف خودتون از مهاجرت بهترین راه و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

این کشور با داشتن شهرهایی مدرن و اقتصاد قوی پر از نژاد ها و فرهنگ های مختلف نیز می باشد و این می تواند در رشد و ترقی هر کسی بسیاز تاثیر گذار باشد. البته باید در نظر داشت که دولت آمریکا تاثیر مستقیمی بر روی سخت گیری های مهاجرت به آمریکا و گرفتن گرین کارت می شود.

روش هایی که در ادامه می‌آیند انواع راه های مختلف برای مهاجرت به آمریکا هستند و با مطالعه آن ها می توانید مناسب ترین راه را برای خودتان انتخاب کنید.

انواع راه های مهاجرت به آمریکا

  1. مهاجرت کاری
  2. مهاجرت تحصیلی
  3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک
  4. مهاجرت از طریق ازدواج
  5. مهاجرت از طریق تولد کودک
  6. مهاجرت از طریق لاتاری

مهاجرت کاری

پیدا کردن یک شغل و یا فرصت شغلی مناسب در آمریکا ممکن است اندکی سخت باشد، اما یکی از بهترین روش ها مطمئن ترین روش ها برای گرفتن اقامت آمریکا و اخذ کارت سبز می‌باشد. به ویزای کاری آمریکا، EB3 می‌گویند. اگر بتوانید صلاحین و برتری خود را در شغل به کارفرما ثابت کنید یک روش مطمئن برای احذ گرین کارت به شمار می‌آید. اما لازم به ذکر است که کار پیدا کردن و همچنین راضی کردن کار فرما خیلی هم آسان نیست.

این نوع ویزا برای افرادی که تخصص ویژه دارند و حداقل مدرک لیسانس معتبر و یا مدارکی برای به اثبات رساندن مهارت خود دارند ویزای مناسبی می‌باشد.

مهاجرت تحصیلی

کشور آمریکا دارای تعدادی از پر آوازه ترین و بهترین دانشگاه ها در سرتاسر حهان می باشد. امکان تحصیل در این دانشگاه های با کیفیت برای دانشجویان وجود دارد؛ اما نکته ای که بسیار مهم است هزینه بالای تحصیل و زندگی در شهر های این کشور است. بهترین روش این است که با داشتن پشتوانه علمی قوی اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی کنید.

همچنین داشتن مدرک زبان ( مدارکی در سطح B2 همانند IELTS و Tofel) برای ورود به این دانشگاه‌ها لازم است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

آمریکا اولین اقتصاد بزرگ دنیاست. مطمئناً سرمایه گذاری درست در این کشور منافع و سودهایی را به همراه خواهد داشت. مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک یک روش عالی برای مهاجرت و اخذ گرین کارت (کارت سبز) می‌باشد. افرادی که از لحاظ مالی می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند، و قصد این کار را دارند می‌توانند برای 2 سال ویزا بگیرند و بعد از 2 سال نوع ویزای خود را تغییر دهند یا آن را تمدید کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک یکی از بهترین روش های مهاجرت است. مهم است که بدانید به ویزای سرمایه

گذاری EB5 می گویند و جزو بهترین راه های موجود برای گرفتن گرین کارت است.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت و اقامت از طریق ازدواج نیز جزو راه های گرفتن ویزای آمریکا و اخذ گرین کارت ‌می‌باشد. در این روش یک شهروند آمریکایی می‌تواند برای کسی که به عنوان نامزد خود انتخاب کرده است برای 1/5 تا 3 سال ویزا بگیرد. البته در طی این مدت می‌توانند با هم ازدواج نیز بکنند اما ازدواج باید در آمریکا اتفاق بیافتد.

مشخص است که هر دو نفر باید به سن قانونی (18 سال) رسیده باشند.

مهاجرت از طریق تولد کودک

گرفتن ویزای آمریکا کار سختیه اما هر فردی اگر بتواند وارد خاک این کشور بشود و فرزند خود را در این خاک به دنیا بیاورد، نه فقط فرزند او بلکه تمامی اعضای خانواده او تابعیت آمریکا را اخذ می کنند.

مهاجرت از طریق لاتاری

لاتاری یک سیستم بر پایه قرعه کشی است که هر سال حدوداً 55 هزار نفر از تمام دنیا انتخاب می‌شوند که برای مجوز اقامت آمریکا و گرفتن گرین کارت پذیرش می‌شوند. از شرایط مورد نیاز برای لاتاری 2 شرط مهم وجود دارد.

یکی آن که فرد از کشور های مجاز باشد.(لازم به ذکر است ایران جزو کشورهای مجاز است.)

و دیگری آن که مدرک تحصیلی دیپلم و یا 2 سال سابقه کار در یک سری مشاغل مشخص شده را داشته باشد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید