هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،شاخص کیفیت هوا امروز (۹ مهرماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود - Tehran's air becomes unhealthy for sensitive groups

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود – Tehran’s air becomes unhealthy for sensitive groups

به گزارش آسمونی : پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۹ مهرماه) در بیشتر مناطق پایتخت شاهد برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهیم بود که عمدتاً ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها در این بازه زمانی است. طی روز نیز با حاکمیت آسمان صاف و جو آرام، روند افزایشی غلظت آلاینده‌ها سبب خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق ادامه داشته باشد.

همزمان با اوج ترافیک شبانگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند و پیش‌بینی می‌شود شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت برقرار شود. در ساعات پایانی سه‌شنبه با افزایش نسبی سرعت باد، احتمال می‌رود شرایط برای پراکندگی آلاینده ها مهیا و بهبود نسبی در کیفیت هوای تهران مشاهده شود.

این شرایط جوی تا صبح فردا (۱۰مهرماه) ادامه خواهد داشت و با وجود افزایش ذرات معلق ناشی از آغاز تردد خودروها، انتظار می‌رود بیشینه غلظت این آلاینده نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار باشد. همچنین با افزایش موقتی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر چهارشنبه از غلظت آلاینده‌ها کاسته و شرایط سالم در اکثر مناطق برقرار خواهد شد.

در اواخر وقت فردا (۱۰ مهرماه) به دلیل افزایش حجم ترافیک در برخی مناطق پرتردد، تجمع ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دوراز انتظار نخواهد بود. هرچند با توجه به شرایط مساعد جوی نسبت به روز قبل، از غلظت آلاینده‌ها تا حدودی کاسته خواهد شد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران در ۲۴ گذشته ۸۳ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۸۷ و هوا در شرایط سالم است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید