هشدار پلیس لس آنجلس به تماشاگران فیلم «جوکر»

کمپانی ای‌ام‌سی صاحب بزرگ‌ترین سینماهای زنجیره‌ای جهان اعلام کرد پروتکل‌های امنیتی خاصی درباره این فیلم اجرا خواهد شد. از جمله اینکه پوشیدن لباس نمایشی برای تماشاگران آزاد است اما هرگونه «نقاب، رنگ‌آمیزی صورت یا چیزی که صورت را پنهان کند» ممنوع خواهد بود.

هشدار پلیس لس آنجلس به تماشاگران فیلم «جوکر»

هشدار پلیس لس آنجلس به تماشاگران فیلم «جوکر»

پلیس لس آنجلس در میانه نگرانی‌ ها درباره احتمال تاثیر پذیری از فیلم «جوکر» برای خشونت اعلام کرد حضور نیروهای خود در سالن‌ های سینما را همزمان با اکران این فیلم افزایش می‌دهد.

اداره پلیس لس آنجلس با تاکید بر این که هیچ تهدید خاصی درباره تماشای این فیلم دریافت نکرده، در عین حال از سینماروها خواسته که مراقب باشند.

در سال ۲۰۱۲ حمله به یک سالن سینمای نمایش دهنده فیلم «شوالیه سیاه برمی‌خیزد» در نیمه‌شب باعث کشته شدن ۱۲ نفر و زخمی شدن ۷۰ تن در شهر آرورا ایالت کلرادو شد. خانواده‌های برخی قربانیان آن حادثه درباره فیلم «جوکر» ابراز نگرانی کرده‌اند.

خواکین فینیکس در این فیلم نقش یک فرد افسرده و تنها را بازی می‌کند که شکست خوردنش در زمینه استندآپ کمدی باعث می‌شود دست به خشونت بزند.

حتی برخی منتقدان سینمایی رویکرد فیلم درباره خشونت را خطرناک دانسته‌اند. این در حالی‌ست که بر اساس همین نقدها تاد فیلیپس در ساخت«جوکر» از برخی فیلم‌های دهه ۱۹۷۰ مانند «راننده تاکسی» الهام گرفته است.

کمپانی برادران وارنر در واکنش به ابراز نگرانی‌ها درباره این فیلم در بیانیه‌ای اعلام کرد این فیلم هیچ نوع از خشونت در دنیای واقعی را تایید نمی‌کند.

همچنین کمپانی ای‌ام‌سی صاحب بزرگ‌ترین سینماهای زنجیره‌ای جهان اعلام کرد پروتکل‌های امنیتی خاصی درباره این فیلم اجرا خواهد شد. از جمله اینکه پوشیدن لباس نمایشی برای تماشاگران آزاد است اما هرگونه «نقاب، رنگ‌آمیزی صورت یا چیزی که صورت را پنهان کند» ممنوع خواهد بود.

شخصیت جوکر در دنیای کمیک استریپ و سینما با رنگ کردن چهره‌اش شناخته می‌شود.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : آی سینما

نظر خودتان را ارسال کنید