زندگی نامه مورگان اورتگاس ، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا

مورگان اورتگس زادهٔ 10 ژوئیهٔ 1982 سیاست‌مدار و یک متخصص آمریکایی ضدتروریستی و یک مقام دولتی است که از سال 2019 به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده برگزیده شد.

مورگان اورتگاس - Morgan Ortagus

مورگان اورتگاس – Morgan Ortagus

پیش از این هدر ناوئرت به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا فعالیت می‌کرد. او پیش از این عهده‌دار چندین مقام دولتی بود، از جمله معاون وزارت خزانه‌داری و تحلیلگر اطلاعات در وزارت امور خارجه، وزارت خزانه داری و امور عمومی ایالات متحده در یواس اید. اورتگس در فاکس نیوز به عنوان حامی امنیت ملی کار کرد و قبل از انتصاب وی به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه، یک پشتیبان فعال نیروی دریایی ایالات متحده بوده‌است.

زندگی‌نامه

مورگان در اوبورن‌دیل، فلوریدا متولد شد. پدر او رونالد ای. اورتگس در یک شرکت بهداشتی و ترمیم کار می‌کرد و مادرش دنیس اورتگس مدیر دفتر بود. مورگان در فلوریدا رشد کرد و در سال ۲۰۰۲ برندهٔ دختر شایستهٔ فلوریدا شد.

حرفه

مورگان اورتگاس در سال ۲۰۰۷ وارد خدمات دولتی شد. مورگان اورتگس یک افسر ذخیرهٔ نیروی دریایی فعال آمریکا است. وی در سال ۲۰۰۸ تحلیلگر اطلاعاتی در وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا بود و خدمات خود در دولت را در آژانس توسعهٔ بین‌المللی آمریکا آغاز کرد، جایی که وی در سال ۲۰۰۷ چند ماه در بغداد، عراق، گذراند.

بعد از خدمت در عراق، وی در سال ۲۰۱۰ به‌عنوان معاون وابسته وزارت خزانه‌داری در عربستان سعودی منصوب شد. او مؤسس مشترک و مدیر شرکت مشاور “گو” «GO Advisors» و یک تحلیلگر امنیت ملی در شبکهٔ تلویزیونی فاکس نیوز بوده‌است.

مورگان همچنین به تأسیس شرکت «EY’s Geostrategic Business Group» کمک کرده و مدیر روابط جهانی در بانک استاندارد چارترد بود که در گروه بخش عمومی به مشتریان در آفریقا، آسیا و خاورمیانه پوشش می‌داد.

 

3.8/5 ( 5 نظر )


منبع : ویکی پدیا

نظر خودتان را ارسال کنید