گزارش نماینده آق‌قلا از وضعیت مدارس آسیب دیده این مناطق در آستانه شروع سال تحصیلی

نماینده مردم آق‌قلا در مجلس در مورد وضعیت مدارس مناطق سیل‌زده گفت: ۳۰۲ مدرسه تعمیری بوده و تا مهر ماه امسال آماده می‌شود. ۲۴ مدرسه تخریبی بوده و حداکثر تا مهر ماه سال آینده بازسازی خواهد شد.

گزارش نماینده آق‌قلا از وضعیت مدارس آسیب دیده این مناطق در آستانه شروع سال تحصیلی - Aq Qala representative reports on damaged schools in these areas

گزارش نماینده آق‌قلا از وضعیت مدارس آسیب دیده این مناطق در آستانه شروع سال تحصیلی – Aq Qala representative reports on damaged schools in these areas

به گزارش آسمونی : نورمحمد تربتی‌نژاد در مورد وضعیت مدارس سیل‌زده شهرستان آق‌قلا با توجه به اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید هستیم، اظهار کرد: بعضی مدارس تعمیری و بعضی مدارس تخریبی هستند. بازسازی مدارس تعمیری تقریبا تمام شده و مشکل خاصی ندارند. امیدوارم مدارس تخریبی تا مهر ماه سال آینده هم تمام شود. تحصیل دانش‌آموزان نیز با افزایش شیفت مدارس یا عزیمت به ساختمان‌هایی دیگر، سامان‌دهی شده است. فکر نمی‌کنم که مشکل خاصی در تحصیل دانش‌آموزان استان گلستان وجود داشته باشد.

نماینده مردم آق‌قلا در مجلس با استناد به تماس تلفنی خود با مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان اظهار کرد: تعداد مدارس تعمیری در استان گلستان، ۳۰۲ ساختمان بوده است که بخش بزرگی از کار بازسازی انجام شده و تا اول مهر ماه آماده خواهد شد. استان گلستان ۲۴ مدرسه تخریبی دارد که حداقل تا  آخر سال تحصیلی ۹۹ – ۹۸ و حداکثر تا مهر ماه سال آینده آماده خواهند شد.

وی افزود: مدیران آموزش و پرورش استان به من گفتند که دولت در زمینه مدارس تخریبی هیچ کمکی نکرده و صرفا خیرین کمک می‌کنند. آنها انتظار داشتند که دولت در این زمینه اقدامات جدی‌تری انجام دهد.

تربتی نژاد در پایان گفت: به طور کلی امکانات لازم برای دانش‌آموزان مدارس تخریبی اندیشیده شده است. اما ممکن است نارسایی‌هایی وجود داشته باشد. به طور کلی می‌توانم بگویم نگرانی چندان زیادی در این خصوص وجود ندارد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید