دومین تجربه همکاری کیهان کلهر با رضا درمیشیان

کیهان کلهرآهنگ‌ساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی موسیقی ایران برای دومین بار برای فیلم رضا درمیشیان با نام مجبوریم موسیقی می‌نویسد. این تجربه پیش از این در لانتوری انجام شده بود.

کیهان کلهر

کیهان کلهر

مجبوریم پنجمین فیلم رضا درمیشیان پس از فیلم‌های بغض، عصبانی نیستم!، لانتوری و فیلم به نمایش در نیامده یواشکی است. این فیلم پربازیگر و پر لوکیشن‌ترین فیلم این کارگردان است که فیلمبرداری آن در سه ماه در صد لوکیشن در تهران انجام شده که از این میان بخش عمده ای از آن در جنوب شهر تهران فیلمبرداری شده است.

مجبوریم به سرمایه‌گذاری و تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان تولید شده است و بازیگرانی چون فاطمه معتمدآریا، بهمن فرمان آرا، نگار جواهریان، پارسا پیروزفر، پردیس احمدیه، مجتبی پیرزاده، بابک کریمی، همایون ارشادی، پریوش نظریه، رضا بهبودی و … در آن حضور داشته‌اند.

نوای کمانچه کیهان کلهر در موسیقی متن فیلم جوانی بدون جوانی ساخته فرانسیس فورد‌کاپولا ازجمله آثار به‌یاد ماندنی اوست. این فیلم که در سال 2007 میلادی ساخته شد، با آهنگ‌سازی اسالدو گولیچف و کمانچه‌نوازی کیهان کلهر به نمایش درآمد.

این هنرمند همچنین امسال به دلیل تسلط و یکانگی مهارت این استاد کمانچه، در نوآوری و ایجاد زبان‌های جدید هیجان‌انگیز موسیقی و برای رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم سراسر جهان جایزه‌ی وومکس را دریافت کرد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : موسیقی آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید