گردهمایی بزرگ شیرخوارگان حسینی در سراسر کشور

گردهمایی عظیم شیرخوارگان حسینی امروز در سراسر کشور آغاز شد.

گردهمایی بزرگ شیرخوارگان حسینی در سراسر کشور - A huge gathering of Hosseini infants across the country

گردهمایی بزرگ شیرخوارگان حسینی در سراسر کشور – A huge gathering of Hosseini infants across the country

به گزارش آسمونی : همزمان با اولین جمعه ماه محرم الحرام، بزرگ‌ترین اجتماع مادران و شیرخوارگان حسینی کشور در سراسر استانها شکل گرفته تا یاد کودکان شهید شده در روز عاشورا گرامی داشته شود.

اولین جمعه ماه محرم به نام حضرت علی‌اصغر (ع) نام‌گذاری شده است و به همین منظور همایش عظیم شیرخوارگان حسینی علاوه بر ایران در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می‌شود.

همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد کودکان شهید شده در روز عاشورا از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگر همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌گردد.

خوزستان

برگزاری همایش “شیرخوارگان حسینی” همزمان با سایر نقاط کشور در استان خوزستان آغاز شد.

مراسم همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سایر نقاط کشور رأس ساعت 8 صبح امروز جمعه (15 شهریورماه ) مصادف با ششم محرم در مصلی مهدیه امام خمینی(ره) اهواز آغاز شد.

همچنین ساعت 9 صبح امروز این مراسم در آستان علی بن مهزیار اهوازی آغاز شد.

این مراسم در بیش از 300 نقطه خوزستان اعم از شهری و روستایی برگزار خواهد شد.

آذربایجان غربی

مراسم شیرخوارگان حسینی صبح امروز در آذربایجان غربی برگزار شد.

مراسم شیرخوارگان حسینی ساعت ۸صبح امروز جمعه ۱۵ شهریورماه، همزمان با ششمین روز از ماه محرم الحرام در بیش از ۷۰ نقطه استان برگزار شد که ۳۶ نقطه آن مربوط به شهر ارومیه بود.

مردم ولایتمدار استان با حضور در این مراسم بار دیگر بر پایبندی بر اسلام ناب محمدی تاکید کردند و با حضور خویش اعلام کردند که خون سرخ اباعبدالله چراغ راه هدایت و تنها راه سعادت دنیا و عقبی است.

 برگزاری نمایشگاه عکس نیز از دیگر برنامه های مجمع جهانی علی اصغر (علیه السلام) در آذربایجان غربی است.

چهارمحال و بختیاری

همایش شیرخوارگان حسینی به یاد سرباز شش ماهه امام حسین (ع) در اولین جمعه ماه محرم‌الحرام با حضور نوزادان و مادران همزمان با سراسر کشور در مساجد، تکیه‌ها، حسینه‌ها و امامزادگان در حال برگزاری است.

مادران در هم‌نوایی با خانم رباب مادر حضرت علی اصغر(ع) و رساندن پیام مظلومیت خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به گوش جهانیان، همزمان با سراسر کشور در اولین جمعه محرم گردهم آمدند.

در این مراسم معنوی و حزن انگیز مادران با پوشاندن لباس‌های سبزرنگ و سربندهایی با عنوان «یا علی اصغر» و «یا سیدالشهدا»، درمیان بغض و گریه نوای لالایی را برگوش فرزندانشان زمزمه کرده و اشک ماتم درغم از دست دادن طفل شش ماهه اباعبدالله می‌ریزند.

همایش شیرخوارگان حسینی با هدف رساندن پیام مظلومیت امام حسین (ع) و طفل شیرخوار آن حضرت، آشنایی جهانیان با نهضت عاشورایی و تبین ابعاد شخصیت حضرت علی اصغر (ع) برگزار می‌شود.

این همایش از مراسم کهن در ایران است که مادران با لالایی و تهیه گهواره مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) را نشان می‌دهند.

گیلان

همایش شیرخوارگان حسینی به یاد سرباز شش ماهه امام حسین (ع) در اولین جمعه ماه محرم‌الحرام با حضور نوزادان و مادران همزمان با سراسر کشور در گیلان در حال برگزاری است.

براساس این گزارش مادران با ملبس کردن فرزندان شیرخوار خود به لباس کوچکترین سرباز کربلا و عزاداری در سوگ شهدا و اسرای عاشورای حسینی ارادت و علاقه خود را به خاندان عصمت و طهارت اعلام کرده و با آرمان های شهدای دشت کربلا تجدید میثاق کردند.

در این مراسم مادران اطفال شیرخوار با روی دست ‏گرفتن کودکان خود نذرنامه سراسری را قرائت می کنند. در این نذرنامه خطاب به حضرت صاحب الزمان(عج) این گونه می ‏گویند: “یا صاحب‌الزمان (عج) فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم، او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن، یا مسیح حسین ‏‏(ع)، ‌یا علی‌اصغر (ع) ادرکنی ‎ “.‎

همایش شیرخوارگان حسینی در بیش از ۵۰۰ مسجد و بقعه استان گیلان در حال برگزاری است.

خراسان جنوبی

همزمان با اولین جمعه ماه محرم الحرام، بزرگ‌ترین اجتماع مادران و شیرخوارگان حسینی کشور در سراسر کشور آغاز شد.

اولین جمعه ماه محرم به نام حضرت علی‌اصغر(ع) نام‌گذاری شده است و مادران همراه با فرزندان شیرخوار خود برای بیعت با امام حسین(ع) در همایش جهانی شیرخوارگان حسینی شرکت می‌کنند.

این همایش در ۲۰۰ نقطه و ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در چند سال اخیر این همایش با لباس متحد و سربند یا صاحب‌الزمان (عج) برگزار می‌شود.

این مراسم امسال در مرکز استان در سه نقطه حسینیه جماران بیرجند، سالن شهیدین قاسمی و امامزادگان باقریه به صورت محوری آغاز شد.

مداحی، سخنرانی، گهواره گردانی و نذرنامه خوانی و قرائت قرآن از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این همایش خواهد بود.

این همایش یکی از مناسک محرمی است که مادران برای بیعت با امام زمان خود و قرار گرفتن فرزندانشان در مسیر مکتب حسین(ع) در ان شرکت می‌کنند.

هرمزگان

در ششمین روز از ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی با حضور خیل عظیمی از کودکان خردسال شهر بندرعباس به همراه مادرانشان در مسجد جامع بندرعباس، گلزار شهدای بندرعباس، امام‌زاده سید مظفر(ع) و حسینیه عاشقان ثارالله این شهر در حال برگزاری است.

در همایش باشکوه شیرخوارگان حسینی، مادران فرزند در بغل گرفته با پیشانی‌بندهای مزین به نام مبارک ائمه اطهار به‌خصوص شهدای کربلا؛ به یاد کوچک‌ترین سرباز و شهید دشت کربلا حضرت علی‌اصغر(ع)عزاداری می کنند.

همایش محوری شیرخوارگان حسینی به یاد طفل شهید حضرت علی‌اصغر(ع) باهدف بیان بخشی از واقعه کربلا در حال تبدیل‌شدن به یکی از مهم‌ترین محافل مذهبی در جهان اسلام است.

در این همایش مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت نیز با ذکر گوشه‌هایی از مصائب شهدای کربلا به‌ویژه شهید شش‌ماهه حضرت علی‌اصغر(ع) به این مراسم جلوه‌ای دیگر بخشیدند.

همایش شیرخوارگان حسینی از سال 82 و باهدف واقعه‌گویی حادثه عاشورا با محوریت شهادت حضرت علی‌اصغر(علیه‌السلام) شروع به کارکرد و باگذشت 15 سال، در پنج قاره جهان برگزار می‌شود.

همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با بندرعباس در اکثریت شهرها و روستاهای استان هرمزگان نیز برگزار شد.

مازندران

از نخستین ساعات صبح امروز مراسم شیرخوارگان حسینی، در امامزاده ها، شهرها و روستاهای مازندران برگزار می شود.

همزمان با نخستین جمعه از ماه مبارک محرم، مراسم شیرخوارگان حسینی با حضور مادران و فرزندان حسینی در تکایا، مساجد، بقاع متبرکه و اماکن شهرستان های مازندران برگزار می شود.

بزرگترین مراسم شیرخوارگان حسینی در مصلای ساری انجام می شود و این مراسم از ساعت ۹ صبح امروز آغاز و ساعت 11 صبح به پایان می رسد.

همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور ساعت ۹ صبح امروز مصادف با ششم محرم در آستانه تکیه پهنه کلا، امامزاده عباس ساری، امامزاده قاسم (ع) بابل، امامزاده ابراهیم(ع) آمل، امامزاده عبدالحق(ع) سوادکوه، امامزاده عبدالحق(ع) بهشهر، امامزاده سید حسین(ع) شیرود تنکابن، امامزاده بلال(ع) نور، امامزاده ابراهیم(ع) بابلسر، امامزاده قاسم(ع) محمودآباد، امامزاده عباس(ع) بندپی و دیگر امامزادگان برگزار خواهد شد.

این اجتماع عظیم، پیام انتظار و آماده‌باش برای ظهور منجی عالم بشریت و پیام مبارزه با استکبار جهانی را دارد.

مرکزی

همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور، در 230 نقطه شهری و روستایی استان مرکزی برگزار شد .

پیش بینی شده است که امسال در شهرها و روستاهای مختلف استان مرکزی بالغ بر 75 هزار مادر و فرزند شیرخواره در این همایش شرکت کنند .

50 هزار دست لباس متحدالشکل ویژه همایش با سربند “یا صاحب الزمان (عج)” در سراسر استان تهیه شده و توسط خادمین مجمع بزرگداشت حضرت علی اصغر (ع) در اماکن برگزاری نظیر مصلی ها، بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه ‌ ها به صورت رایگان بین مادران توزیع شده است.

به گفته “علی چاوشی” مسئول برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در استان مرکزی ، این همایش سراسری امسال همزمان در 6250 نقطه از ایران و 45 کشور جهان برگزار شده است .

وی در حاشیه برگزاری این آئین معنوی که با حضور مادران و اطفال شیرخوار آنان در سراسر استان برگزار شد، افزود: همایش شیرخوارگان حسینی به عنوان یک حرکت کاملا مردمی تلاش می کند تا بستر تربیت یاران امام زمان (عج) را از سنین کودکی فراهم کند و در واقع مادران با بستن سربند یا صاحب الزمان (عج) ضمن سوگواری برای سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش فرزندان خود را برای سربازی در رکاب منجی عالم بشریت تربیت می کنند.

وی افزود: این همایش که به همت مجمع جهانی بزرگداشت حضرت علی اصغر (ع) برگزار می شود از سال 1382 با برپایی تنها یک جلسه در تهران آغاز شد و با گذشت سالیان متمادی هم اکنون به یک حرکت فراگیر و جهانی مبدل شده است و همزمان در 6250 نقطه از کشورمان و 45 کشور جهان در جمعه اول محرم با هدف ابلاغ پیام مظلومیت امام حسین (ع) و طفل شیرخواره حضرت علی اصغر (ع) و در واقع برپایی نهضت عاشورا پژوهی برگزار می ‌ شود.

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر جهان از ساعت 8.30 صبح امروز مصادف با نخستین جمعه از ماه محرم با حضور مادران و اطفال شیرخواره آنان در 230 نقطه استان مرکزی برگزار شد.

قرائت نذرنامه، سخنرانی درخصوص شخصیت حضرت علی اصغر (ع)، توزیع سیب قرمز در برخی نقاط و توزیع نذورات، شعر خوانی پیرامون شخصیت حضرت علی ‌ اصغر(ع) و بیان مظلومیت آن حضرت، عزاداری و مرثیه ‌ سرایی، حرکت نمادین گهواره علی ‌ اصغر(ع)، از جمله برنامه ‌ های این همایش باشکوه بود .

اعلام آمادگی مادران برای تربیت سربازان منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج) از جلوه ‌ های بارز این مراسم بود به طوری که مراسم نذرنامه خوانی با همخوانی تمامی مادران انجام شد و مادران شرکت ‌ کننده در این همایش با قرائت عبارت “یا صاحب الزمان(عج) فرزندم را نذر یاری قیام تو می ‌ کنم، او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن یا مسیح حسین یا علی ‌ اصغر(ع) ادرکنی” فرزندان شیرخوار خود را نذر سربازی در رکاب امام زمان (عج) کردند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید