موتور برقی چقدر آب می‌خورد؟

ابولفضل حجازی رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت گفت:

قدرت موتورسیکلت برقی ۳۵۰ تا ۲۵۰۰ وات است که قیمت آنها با توجه به برند، مدل، شرکت واردکننده و فروشنده و خدمات شرکت وابسته است.
موتورسیکلت ۳۵۰ واتی بیشتر در نقش یک دوچرخه است. وی در ادامه درباره تولید موتورسیکلت‌های برقی در کشور گفت: در کشور تولیدکننده موتورسیکلت برقی نداریم و تمامی شرکت‌ها واردکننده هستند. البته تعدادی از شرکت‌های مونتاژ کننده در کشور وجود دارد.
قیمت موتورسیکلت برقی وارداتی از چین بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار است. قیمت نهایی این موتورسیکلت‌ها بعد از جمع ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه گمرک، ۲۰ درصد هزینه واردکننده، ۹ درصد مالیات بر ارزش و پنج درصد هزینه حمل و نقل محاسبه می‌شود.
قیمت موتورسیکلت‌های برقی ۳۵۰ تا ۴۰۰ واتی حدود ۴۰۰ دلار، موتورسیکلت‌های برقی ۱۵۰۰ واتی ۶۰۰ دلار و موتورسیکلت‌های برقی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ واتی در طبقه ۸۰۰ دلار هستند.
به عنوان مثال قیمت موتورسیکلت برقی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ واتی حدود ۸۰۰ دلار است که با احتساب دلار ۱۲ هزار تومانی و هزینه‌های فوق‌الذکر، قیمتی حدود ۱۴ تا ۱۶ میلیون تومان دارند.

 

به گفته وی، حداکثر سرعت موتورسیکلت‌های برقی و بنزینی نیز به ترتیب ۵۰ و ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است. و این موضوع نیز از جمله دیگر تفاوت‌های این دو نوع موتورسیکلت است.
0/5 ( 0 نظر )


منبع : isna

نظر خودتان را ارسال کنید