معرفی شبکه HBO

شبکه اچ بی او-hbo media

شبکه اچ بی او-hbo media

اچ‌ بی‌ او (HBO؛ مخفف Home Box Office) یکی از بزرگترین پخش‌کننده‌های شبکه‌های تلویزیونی کابلی در آمریکا می‌باشد که زیر مجموعهٔ شرکت برادران وارنر وابسته به باکس آفیس خانگی است.

تاریخچه hbo

تاریخچه hbo

اچ‌ بی‌ او از ژانویه ۲۰۱۲ برنامه‌ های خود را برای ۲۹ میلیون مشترک در آمریکا پخش می‌کند که در مارس ۲۰۱۲ این تعداد به ۳۳٬۲۰۰٬۰۰۰ افزایش یافته که آمار گویای این است که اچ‌ بی‌ او دومین شبکه بزرگ کابلی در آمریکا است.

اچ‌ بی‌ او علاوه بر پخش در ایالات متحده در حداقل ۱۵۰ کشور دنیا قابل مشاهده است.

برنامه‌های اچ‌ بی‌ او شامل نمایش‌های واقعی ، فیلم و سریال ، برنامه‌ های مستند ، پخش مسابقات بوکس و گاهی مواقع پخش برنامه‌ های کمدی و همچنین کنسرتهای ویژه‌ای را نیز پخش می‌کند.

بازی تاج و تخت

بازی تاج و تخت

از سریال‌ های این شبکه بسیار موفق می‌توان به بازی تاج‌ و تخت، چرنوبیل، وست‌ ورلد، خون حقیقی، وایر، امپراتوری بوردواک، سوپرانوز ،کارآگاه حقیقی و بازماندگان اشاره نمود.

در سال ۱۹۶۵ چارلز دولان که در توسعه کابل فعال بود موفق به ساخت یک سیستم کابلی در منهتن نیویورک شد. سیستم او با نام ” کابل استرلینگ منهتن ” به عنوان اولین سیستم کابل زیرزمینی در آمریکا تبدیل شد. در این سیستم بجای استفاده از سیستم کابلی مکالمات تلفنی را بااستفاده از انتن‌های ماکروویو انتقال داده می‌شد اما از آنجا که ساختمان‌های بلند نیویورک مانع انتقال سیگنال‌های تلویزیونی می‌شدند کابل‌های استرلینگ به صورت زیرزمینی در منهتن ایجاد شد. در همین سال شرکت تایم لایف ۲۰ درصد از شرکت دولان را خرید. دولان پیشنهاد خود را برای ایجاد شبکه”The Green Channel” به مدیریت تایم لایف ارائه داد و اگرچه در آن زمان پخش ماهواره‌ای اقدامی غیرعملی به نظر می‌رسید اما سرانجام در تاریخ ۸ نوامبر سال ۱۹۷۲ شبکه “The Green Channel” با تغییر به “Home Box Office” برنامه‌های خود را بااستفاده از سیگنال آنتن‌های ماکروویو پخش کرد.

اچ‌بی‌او در آغاز به نمایش فیلم و گاهی اوقات برنامه یک مفهوم بزرگ را با حضور ستارگانی چون پل نیومن و هنری فوندا پخش می‌کرد. اچ‌بی‌او همچنین رویدادهای ورزشی را پوشش می‌داد که می‌توان به پخش مسابقات هاکی ان اچ ال که در مدیسون اسکوئر گاردن میان دو تیم نیویورک رنجرز و ونکوور کانوکس برگزار شد اشاره کرد.

کابل استرلینگ منهتن نتوانست در این مدت سود زیادی کسب کند زیرا این شرکت فقط به ۲۰٬۰۰۰ نفر از مشترکان واقع در منهتن خدمات ارائه می‌کرد شرکت تایم لایف شریک رسانه‌ای دولان توانست ۸۰ درصد کنترل شرکت استرلینگ را بدست آورد تایم لایف نام استرلینگ را به تلویزیون کابلی منهتن تغییر داد و در مارس ۱۹۷۳ کنترل اچ‌بی‌او را بدست گرفت.

جرالد لوین به عنوان رئیس و مدیر ارشد اجرایی اچ‌بی‌او جایگزین دولان شد. در سپتامبر ۱۹۷۳ تایم لایف حق مالکیت دریافت پرداخت مشترکان در ازای مشاهد اچ‌بی‌او را بدست آورد اچ‌بی‌او خیلی زود توانست سریعترین رشد را در بین سرویس‌های شبکه‌های کابلی آمریکا پیدا کند اما پس از مدتی به دلیل افزایش نرخ پرداخت و پخش برنامه‌های تکرای مشترکان از دیدن اچ‌بی‌او منصرف می‌شدند اما اچ‌بی‌او در تلاش بود تا بینندگان از دست رفته خود را بازیافته و سود خود را افزایش دهد به همین منظور اولین ایده خود را در لارنس ماساچوست عملی کرد که طی آن بینندگان می‌توانستند به‌طور رایگان شبکه را از طریق کانال ۳ تماشا کنند پس از یکماه سرویس به کانال۶ منتقل شد و بعد از شش ماه سرویس به‌طور کامل قطع شد. این اقدام باعث شد تا اچ‌بی‌او مجدداً تعدادی از بینندگان خود را بازیابد و این اقدام در دیگر شبکه‌ها هم تکرار شد.

هک اچ بی او

هک اچ بی او

هک شدن و باج گیری شبکه اچ بی او :

این تلویزیون تولیدکننده سریال بازی تاج و تخت بوده‌ است و بهار سال ۲۰۱۷ یک هکر با نام مستعار Skote Vahshat نمایشنامه این سریال را به سرقت برد و برای باج‌گیری ۶ میلیون دلاری به صورت بیت‌کوین از این تلویزیون درخواست کرد. باج پرداخت نشد و وی بخش‌هایی از نمایشنامه را تابستان با قصد فروش به دیگران منتشر نمود.

۲۱ نوامبر ۲۰۱۷ مقامات ایالات متحده نام این هکر را «بهزاد مصری»، یک ایرانی ۳۰ ساله عنوان کردند و تصویر وی توسط اف‌بی‌آی به عنوان تحت تعقیب منتشر شده‌است.

واشنگتن پست که پیشتر دلیل مخفی بودن اطلاعات این پرونده را فرار نکردن متهم عنوان کرده بود اکنون می‌گوید که دونالد ترامپ با مقاصد سیاسی فشار آورده تا اطلاعات این پرونده افشا شود تا به خاطر ایرانی بودن این هکر بر روی نظر اعضای کنگره ایالات متحده دربارهٔ توافق هسته‌ای برجام تأثیر بگذارد.

5/5 ( 1 نظر )


منبع : برند و رسانه آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید