مسائل و مشکلات دوران عقد را بشناسید

مسائل و مشکلات دوران عقد را بشناسید - problems of the marriage period

مسائل و مشکلات دوران عقد را بشناسید – problems of the marriage period

به نام یگانه عالم

یکی از مراحل مهم زندگی هر فرد مرحله ازدواج اوست. شیرین ترین دوران، دورن عقد است. زوجین هیچگاه این لحظات را فراموش نخواهند کرد.

تماسها، بیرون رفتنهای دوتایی، دیدارهای خانوادگی،دعوت شدن به خانه اقوام و دوستان، ایجاد شدن یک حس ناب دوست داشتن و دوست داشته شدن.

اما گاهی اوقات مسائلی پیش می آید که شیرینی این دوران تبدیل به تلخی می گردد از جمله بلاتکلیفی در این دوران. وقتی دختر خانمی عقد می کند و برای مهیا شدن و تدارک مراسم عروسی در منزل پدر خود به سر می برد باعث دوگانگی در عملکرد و آزار روحی و روانی دختر می گردد به طور مثال گاهی اوقات ممکن است همسر دختر به او پیشنهاد یک سفر دو نفره را بدهد.

این خانم باید چه واکنشی نشان دهد. آیا بدون مشورت با خانواده باید پیشنهاد همسر خود را بپذیرد یا نظر خانواده خود را جویا شود چون هنوز این دو به ظور مستقل زندگی نمی کنند و در منزل پدران خود سکونت دارند.

بهترین راهکارها این است که درک متقابل داشته باشید و فقط به خواسته های خود به تنهایی نیندیشید. اگر درک متقابل باشد این دوران به راحتی سپری خواهد شد و اگر نه جز عذاب و ناراحتی و دلخوری هیچ هدیه دیگری برای شما نخواهد داشت.

نوشته از خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

0/5 ( 0 نظر )


منبع : اختصاصی سایت آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید