انتخابی المپیک 2020 ؛ ایران 3 – 2 کوبا ؛ تسلیم ناپذیران اینجا هستند !

به گزارش ورزشی آسمونی ، تیم ملی والیبال کشورمان عصر امروز و از ساعت 17:30 دقیقه به مصاف کوبا رفت تا برای حضور در المپیک 2020 مسیر خود را شروع کند . این بازی در ابتدا با برتری کوبا همراه شد اما در ادامه تیم ایران راه پیروزی را پیدا کرد و به بردی دلچسب دست یافت .

ست اول را تیم کوبا بهتر بازی را آغاز کرد و روی ناهماهنگی و اشتباهات بازیکنان ایران امتیازات متوالی را کسب می کرد و موفق شد وقت استراحت اول را با 2 امتیاز اختلاف به دست آورد . همچنان برتری تیم کوبا ادامه داشت و بعد از ایجاد اختلافی 4 امتیازی کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد که در ادامه تیم ایران بهتر از پیش بازی را ادامه داد و اختلاف را در امتیاز 13 به یک امتیاز رساند . اما تیم کوبا کوتاه نمی آمد و همچنان به بازی خوب خود ادامه داد تا اینکه در نهایت با کسب امتیاز 25 موفق شد ست اول را با امتیاز 25 بر 23 به پایان برساند .

ست دوم نیز همچنان برتری با تیم کوبا بود . تیم ایران کمی هماهنگی خود را بدست آورده بود و موفق شد امتیاز 8 را با اختلافی سه امتیازی بدست آورد و وقت استراحت فنی را از آن خود کند .اما رفته رفته تیم کوبا به بازی برگشت و وقت استراحت فنی دوم را با امتیاز 16 بر 14 از چنگ والیبالیست های ایرانی در آورد . تیم ایران موفق شد در امتیاز 17 تیم کوبا را بگیرد اما در ادامه تیم کوبا برتری خود را ثابت کرد و در نهایت با کسب امتیاز 28 موفق شد پیروز ست دوم شود .

ست سوم بود که نوبت به شروع کام بک زدن تیم ایران شد . تیم ایران ناگهان آن روی خشن خود را نشان داد و تیم کوبا را در غضب خود سوزاند .کسب امتیاز 8 و اختلاف دو امتیازی با کوبا شروع بازی طوفانی ایران بود همچنان برتری ایران ادامه داشت و اختلاف 4 امتیازی به 5 امتیاز در هنگام وقت استراحت فنی دوم افزایش داشت . تیم کوبا در این ست بسیار متزلزل شده بود و در نهایت این ست با امتیاز 25 بر 17 و هشت امتیاز اختلاف به سود ایران به اتمام رسید .

ست چهارم برای تیم کوبا حتی از ست سوم هم بدتر دنبال شد . جهنمی که تیم ایران برای کوبا ایجاد کرده بود تمامی بازیکنان کوبا را در خود می سوزاند . کسب وقت استراحت فنی اول با اختلاف 3 امتیازی و در ادامه امتیاز گیری های ایران موجب شد تا این فاصله سه امتیازی در امتیاز 13 ادامه داشته باشد . تیم ایران وقت استراحت فنی دوم را نیز با اختلافی 5 امتیازی بدست آورد و در نهایت نیز با امتیاز 25 بر 16 پیروز این ست شد .

ست پنجم ، ست سرنوشت ساز ایران بود . بازگشت عالی والیبالیست های ایران در دو ست قبل به این ست وابسته بود که به زیبایی ایران موفق شد در این امر موفق باشد . برتری ایران در همان ابتدای این ست با اختلاف سه امتیازی و در ادامه نیز تعویض زمین و کسب امتیازات دیگر ایران به امتیاز 12 رساند و اختلاف را 5 امتیازی کرد . در نهایت نیز ایران موفق شد با کسب امتیاز 15 و حفظ اختلاف 15 بر 10 پیروز شود تا در اولین بازی حساب کار را به تمامی حریفان خود بدهد .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید