ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

واکنش لندن به تحریم‌ های جدید آمریکا علیه روسیه

وزیر امور خارجه انگلیس از اقدام غیرقانونی آمریکا در تحریم روسیه استقبال کرد.

واکنش لندن به تحریم‌ های جدید آمریکا علیه روسیه - London's reaction to new US sanctions against Russia

واکنش لندن به تحریم‌ های جدید آمریکا علیه روسیه – London’s reaction to new US sanctions against Russia

به گزارش آسمونی : دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس در پیامی در صفحه توئیتر خود از اقدام آمریکا در تحریم روسیه استقبال کرد.

در این پیام آمده است: ما از حمایت تزلزل ناپذیر امروز آمریکا با اعمال تحریم‌های شیمیایی و بیولوژیکی در واکنش به استفاده روسیه از عنصر کشنده اعصاب در سالزبری (انگلیس) استقبال می‌کنیم. ادامه واکنش جهانی نشان می‌دهد ما بیکار نمی‌نشینیم و استفاده این سلاح‌های وحشتناک را بدون پیامد نمی‌گذاریم.

آمریکا روز شنبه در ارتباط با حمله با گاز اعصاب نوویچوک به سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روس در انگلیس در سال ۲۰۱۸ تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال کرد.

اسکریپال در سال ۲۰۰۶ از سوی مقامات روسیه به اتهام همکاری با ام. آی. سیکس (سرویس اطلاعاتی انگلیس) و افشای اسامی ماموران پوششی اطلاعاتی روسیه در اروپا به سیزده سال زندان محکوم شد. دمیتری مدودوف، رئیس جمهور وقت روسیه در سال ۲۰۱۰ با امضای فرمانی اسکریپال را عفو کرد، اما وی به انگلیس رفت.

لندن، مسکو را مسئول مسمومیت جاسوس دوجانبه می‌داند و بار‌ها در این خصوص به روسیه اتهام‌زنی کرده است. مسکو با رد تمامی این اتهامات خواستار ارائه شواهد موثق از سوی لندن شده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خودتان را ارسال کنید