خبر وجود انبار سیب فاسد در دماوند تکذیب شد

در پی انتشار گزارشهایی مبنی بر فاسد شدن ۱۲۰۰ تن سیب در دماوند، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی باغداران ایران این موضوع را تکذیب کرد و گفت: سیب‌های انبار شده در دماوند در حال صادر شدن به عراق است.

خبر وجود انبار سیب فاسد در دماوند تکذیب شد - The news of spoiled apple warehouse in Damavand was denied

خبر وجود انبار سیب فاسد در دماوند تکذیب شد – The news of spoiled apple warehouse in Damavand was denied

به گزارش آسمونی : صداوسیما اخیرا در یکی از بخش‌های خبری خود تصاویری از انبارهای سیب دماوند پخش کرد که در آن اعلام شد ۱۲۰۰ تن سیب در این انبارها فاسد شده است؛ سیب‌هایی که مربوط به طرح تنظیم بازار شب عید امسال بوده است.

در پیگیری این موضوع، صدرا علی‌اکبرخانی – مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی باغداران ایران – گفت: چنین مسئله‌ای وجود ندارد؛ چرا که این سیب توسط اتحادیه از سازمان تعاون روستایی خریداری شد و هم‌اکنون در حال صادرات به عراق است.

وی افزود: هر ساله براساس اعلام نیاز ستاد تنظیم بازار کشور، ذخیره احتیاطی برای سیب و پرتغال در کشور صورت می‌گیرد که تا ۲۰ فروردین ماه، سیب مورد نیاز همه استان‌ها برای تنظیم بازار تامین می‌شود اما پس از این تاریخ باید منتظر تصمیم ستاد تنظیم بازار برای تعیین تکلیف باقیمانده سیب در این انبارها بود.

علی‌اکبرخانی ادامه داد: در اردیبهشت ماه امسال کمیته راهبردی تنظیم بازار کشور به سازمان تعاون روستایی اجازه داد تا در قالب مزایده، باقیمانده میوه تنظیم بازار شب عید خود را به بخش خصوصی بفروشد که در این راستا بیش از ۱۰۰۰ تن سیب دماوند را از سازمان تعاون روستایی خریداری کردیم که بسیار کیفیت بالایی دارد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی باغداران ایران گفت: اگر این سیب فاسد شده باشد یا از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، به هیچ وجه نمی‌تواند صادر شود؛ در حالیکه هم‌اکنون این سیب در حال صادر شدن به عراق است و باقیمانده آن را به صورت کنستانتره به کشورهای مختلف صادر خواهیم کرد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید