کره جنوبی یک کشتی جنگی به آب‌های خلیج فارس اعزام می‌کند

منابع مطلع از تصمیم دولت کره جنوبی برای اعزام یک کشتی جنگی به تنگه هرمز در راستای ائتلاف آمریکا خبر داده‌اند.

کره جنوبی یک کشتی جنگی به آب‌های خلیج فارس اعزام می‌کند - South Korea send a warship to Persian Gulf

کره جنوبی یک کشتی جنگی به آب‌های خلیج فارس اعزام می‌کند – South Korea send a warship to Persian Gulf

به گزارش آسمونی : کره جنوبی تصمیم دارد در پی تقاضای آمریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس ، یک کشتی جنگی پیشرفته خود را اوائل ماه آگوست (شهریور) به تنگه هرمز اعزام کند.

به نوشته شماره شنبه روزنامه «کره تایمز»، کره جنوبی قصد دارد کشتی جنگی «چئونگ ‌هائه» را به تنگه هرمز اعزام کند. این کشتی جنگی که اینک در آب‌های سومالی در حال عملیات علیه دزدان دریایی است از سال 2009 به این سو صدها کشتی کره جنوبی را در آب‌های بین‌المللی و خلیج عدن همراهی کرده است.

گفته می‌شود که سئول هنوز جزئیات این برنامه از جمله جدول زمانی این ماموریت را تایید نکرده، اما حین دیدار هفته گذشته «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید، نسبت به این مسئله ابراز امیدواری کرده است. این کشور در ائتلاف‌های نظامی دیگر آمریکا نیز حضور دارد، زیرا بابت تنش با کره شمالی به نیروهای مسلح آمریکا وابسته است.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه کره جنوبی هفته گذشته اعلام کرد تقاضای آمریکا برای پیوستن به ائتلاف دریایی این کشور در خلیج فارس را بررسی خواهد کرد. به نوشته وبگاه «رادیو بین ‌المللی کره» یک مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی سه شنبه گذشته گفت که این وزارتخانه احتمالات مختلف را در نظر گرفته و بررسی‌های لازم در این زمینه را با وزراتخانه‌‌‌های دیگر انجام خواهد داد.

به نوشته این منبع خبری، «کانگ کیوانگ وا» وزیر خارجه کره جنوبی در دیدار با جان بولتون ضمن اشاره به تنش‌ها در تنگه هرمز و لزوم آرام نگه داشتن منطقه، از رهبری آمریکا و اقدام‌های این کشور در خلیج فارس تشکر کرد.

کره تایمز نوشت، اقدام جدید کره جنوبی و قبول درخواست آمریکا واکنش به رزمایش مشترک روسیه و چین تعبیر می‌شود و این حضور در تنگه هرمز می‌تواند تهدیدی علیه صنایع داخلی این کشور محسوب شود.

این در حالی است که ژاپن، دیگر متحد درجه اول آمریکا اعلام کرده که توکیو مسئله اعزام نیرو برای پیوستن به ائتلاف دریایی واشنگتن در تنگه هرمز را بررسی نمی‌کند. بنا به گزارش «رویترز» «یوشیده سوگا» سخنگوی دولت ژاپن گفت که موضع پیشین این کشور هیچ تغییری نکرده است و توکیو مسئله اعزام نیرو برای پیوستن به ائتلاف دریایی واشنگتن در تنگه هرمز را بررسی نمی‌کند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نظر خودتان را ارسال کنید