نجات و انتقال کارکنان کشتی سانحه دیده شباهنگ به باکو

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از نجات تمام خدمه این کشتی خبر داد و گفت: با تلاش گارد ساحلی جمهوری آذربایجان هفت خدمه ایرانی و دو خدمه هندی این کشتی خوشبختانه سالم بوده و در سلامتی کامل به سر می‌برند.

نجات و انتقال کارکنان کشتی سانحه دیده شباهنگ به باکو - The transfer of shipwrecked personnel to Baku

نجات و انتقال کارکنان کشتی سانحه دیده شباهنگ به باکو – The transfer of shipwrecked personnel to Baku

به گزارش آسمونی : علی خدمت‌گذار امروز با اشاره به غرق شدن کشتی شباهنگ در دریای خزر، اظهار کرد: این کشتی ساعت چهار و ۳۵ دقیقه صبح چهارم مرداد از بندرانزلی به سمت بندر ماخاچ قلعه روسیه حرکت و ساعت سه و نیم در آب‌های خزر منطقه لنکران در نزدیکی سواحل جمهوری آذربایجان غرق شد.

وی با اشاره به بار حمل شده توسط این کشتی خصوصی گفت: این کشتی که حامل ۹۴۵ تن کاشی و سرامیک بوده ظرفیت آن یک‌هزار تن بود و جزو کشتی‌های بزرگ محسوب نمی‌شود‌.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از نجات تمام خدمه این کشتی خبر داد و افزود: با تلاش گارد ساحلی جمهوری آذربایجان کل خدمه این کشتی که 9 نفر ‌شامل هفت نفر ایرانی و دو نفر هندی هستند در سلامتی کامل به سر می‌برند.

خدمت‌گذار با بیان اینکه علت غرق شدن کشتی هنوز مشخص نشده است، گفت: هنوز نمی‌توان علت دقیقی برای  غرق شدن  این کشتی بیان کرد اما طبق شواهد موجود ارتفاع موج دریا در هنگام این اتفاق چیزی در حدود دو و نیم تا سه متر بوده است.

کشتی باری ایران با نام شباهنگ که در نزدیکی بندر لنکران جمهوری آذربایجان دچار سانحه شده بود، چهارم مرداد روز گذشته غرق شد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نظر خودتان را ارسال کنید