نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما اعلام شدند

نامزدهای جشن بزرگ خانه سینما در بخش فیلم‌های بلند،کوتاه و مستند معرفی شدند.

نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما اعلام شدند - The candidates for the 21st Cinema House Celebration were announced

نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما اعلام شدند – The candidates for the 21st Cinema House Celebration were announced

به گزارش آسمونی : طبق اعلام روابط عمومی خانه سینما، نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران که توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی متشکل از: عبداله اسکندری،حسن حسندوست، سعید رشتیان ، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده  هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) مورد شمارش قرار گرفت، به شرح ذیل اعلام می‌شود:

نامزدهای بهترین فیلم:

  1. تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی  سعید ملکان
  2. سرخپوست به تهیه‌کنندگی  مجید مطلبی
  3. شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی  محمدحسین قاسمی
  4. متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی  سید جمال ساداتیان
  5. مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی  سعید سعدی

نامزدهای بهترین کارگردانی:

  1. محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
  2. نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست
  3. نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  4. سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم
  5. هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

  1. محسن امیریوسفی  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی
  2. پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام
  3. نیما جاویدی  برای فیلم  سرخ‌پوست
  4. سعید روستایی  برای فیلم  متری شیش و نیم
  5. هومن سیدی  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

  1. شیرین یزدان‌بخش  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی
  2. الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن
  3. سارا بهرامی  برای فیلم دارکوب
  4. الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  5. باران کوثری برای فیلم عرق سرد
  6. مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

  1. نوید محمدزاده  برای فیلم  سرخپوست
  2. هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  3. امیر جدیدی  برای فیلم  عرق سرد
  4. پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم
  5. نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  1. ستاره پسیانی  برای فیلم  سرخپوست
  2. فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  3. شبنم مقدمی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد
  4. سحر دولتشاهی  برای فیلم  عرق سرد
  5. لیلی رشیدی  برای فیلم  عرق سرد

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  1. سیامک انصاری  برای فیلم  بمب یک عاشقانه آرام
  2. آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  3. نوید محمدزاده  برای فیلم  متری شیش و نیم
  4. فرهاد اصلانی  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده
  5. نوید پورفرج  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

  1. حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب
  2. هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست
  3. علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب
  4. حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی
  5. پیمان شادمانفر برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین تدوین:

  1. مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
  2. میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب
  3. عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست
  4. بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم
  5. مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

  1. جهانگیر میرزاجانی  برای فیلم  آخرین بار کی سحر را دیدی؟
  2. محمدرضا شجاعی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد
  3. کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی
  4. بهزاد آدینه برای فیلم مارموز
  5. محسن نصرالهی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

  1. جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟
  2. زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام
  3. محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  4. غزاله معتمد برای فیلم  متری شیش و نیم
  5. مارال جیرانی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین صدابرداری:

  1. محمود سماک‌باشی  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی
  2. رشید دانشمند برای فیلم تنگه‌ ابوقریب
  3. عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب
  4. مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  5. بهمن اردلان برای فیلم مارموز
  6. ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم
  7. مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین صداگذاری:

  1. امیرحسین قاسمی برای  فیلم تنگه ابوقریب
  2. آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  3. حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی
  4. سید علیرضا علویان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده
  5. سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستم

نامزدهای بهترین موسیقی:

  1. کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک
  2. حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب
  3. بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب
  4. ستار اورکی برای فیلم ماهورا
  5. پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیم

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

  1. سعید ملکان  برای فیلم  تنگه ابوقریب
  2. زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب
  3. ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست
  4. ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  5. سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختی

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:

  1. محمد لطفعلی  برای فیلم  بمب یک عاشقانه آرام
  2. جواد مطوری – محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب
  3. جواد مطوری برای فیلم سرخپوست
  4. فرید ناظر فصیحی برای فیلم  شبی که ماه کامل شد
  5. جواد مطوری برای فیلم قانون مورفی

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

  1. محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب
  2. محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب
  3. آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  4. حمید رسولیان برای فیلم ماهورا
  5. ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی مستند:

  1. بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد
  2. خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی
  3. زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی
  4. روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست
  5. تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی
  6. خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند:

  1. یاسر طالبی برای فیلم دلبند
  2. لقمان خالدی برای فیلم مهمانی خداحافظی
  3. مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد
  4. پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها
  5. مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک
  6. کامران حیدری برای فیلم واکس چه

نامزدهای بهترین  فیلم کوتاه

  1. سیاوش شهابی برای فیلم تشریح
  2. کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی
  3. حامد اصلانی برای فیلم اس S
  4. رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز
  5. علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز
  6. سید مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

نامزدهای بهترین فیلم  انیمیشن

  1. ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف
  2. بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم
  3. سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری
  4. مهین جواهریان برای فیلم زر زری کاکل زری
  5. آریا نسب فیضی برای فیلم آقای بی‌تفاوت

در روز دوشنبه هفتم مرداد طی مراسمی آیین تقدیر از نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران برگزار می‌گردد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید