معرفی «بوریس جانسون» به‌عنوان نخست‌وزیر انگلیس تا ساعاتی دیگر

محافل خبری پیش‌بینی می‌کنند که بوریس جانسون شهردار سابق لندن تا ساعاتی دیگر به‌عنوان نخست‌وزیر جدید انگلیس معرفی خواهد شد.

معرفی «بوریس جانسون» به‌عنوان نخست‌وزیر انگلیس تا ساعاتی دیگر - Introducing Boris Johnson as British Prime Minister in next hours

معرفی «بوریس جانسون» به‌عنوان نخست‌وزیر انگلیس تا ساعاتی دیگر – Introducing Boris Johnson as British Prime Minister in next hours

به گزارش آسمونی : به نقل از رویترز، محافل رسانه‌ای اعلام کردند که بوریس جانسون امروز سه‌شنبه به‌عنوان رهبر حزب محافظه‌کار و نخست وزیر جدید انگلیس معرفی می‌شود. مهمترین مأموریت جانسون خارج کردن بریتانیا از اتحادیه اروپا خواهد بود.

جانسون اکنون 3 ماه فرصت دارد تا بریتانیا را از اتحادیه اروپا خارج کند. وی در رقابت‌های سیاسی بارها وعده داده است تا بریتانیا را با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند.

با پایان رأی‌گیری حزب محافظه‌کار در روز دوشنبه، اکنون انتظار می‌رود نتایج نهایی انتخابات صبح سه‌شنبه اعلام شود. پیروز انتخابات رسماً نخست وزیر جدید انگلیس خواهد بود و جانشین ترزا می خواهد شد که پیش از این به‌علت مخالفت پارلمان با توافق برگزیت با اتحادیه اروپا از این سمت کناره‌گیری کرده است.

جانسون که پیش از این وزیر خارجه کابینه ترزا می بوده است، سال گذشته به‌علت اختلاف بر سر طرح‌های برگزیت از سمتش استعفا کرده است.

جانسون میراث‌دار یک بحران شدید سیاسی بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواهد بود. جانسون باید مقام‌های ارشد اتحادیه اروپا را متقاعد کند تا مذاکرات مجددی را بر سر برگزیت آغاز کنند. نگرانی‌های مربوط به برگزیت تاکنون فشارهای اقتصادی و مالی زیادی را بر انگلیس وارد کرده است.

تنها توافق موجود بین دولت لندن و بروکسل تاکنون 3 بار توسط پارلمان انگلیس رد شده است. جانسون بارها اعلام کرده است که برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا کاملاً آماده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : تسنیم

نظر خودتان را ارسال کنید