لیگ ملت های والیبال ؛ ایران 2 – 3 برزیل ؛ اتمام کار کاروان ایران در آمریکا

به گزارش ورزشی آسمونی ، بعد از باخت 3 بر 1 تیم ملی والیبال کشورمان در برابر تیم لهستان ، تنها برد تیم برزیل می توانست گره گشای کار شاگردان کولاکوویچ شود که این امر محقق نشد و تیم ملی ایران از گردونه رقابت ها خارج شد .

ست اول مسابقه با امتیازگیری پوریا فیاضی به نفع تیم ایران آغاز شد اما برزیل سه امتیاز پیاپی را کسب کرد تا تیم ایران 3 بر 1 عقب بیافتد . رفته رفته تیم برزیل برتری خود را بیشتر و بیشتر به رخ می کشید و امتیاز گیری های لوکارلی نیز همانند نمک پاشیدن بر روی زخم تیم ملی کشورمان بود . وقت استراحت فنی اول نیز با نتیجه 8 بر 5 به سود تیم برزیل رقم خورد و در ادامه فاصله 5 امتیازی ایجاد شده باعث شد تا کولاکوویچ درخواست استراحت کند .

تیم برزیل در ست اول کم اشتباه ظاهر شد به حدی که اختلاف 5 امتیازی ایجاد شده را تا وقت استراحت فنی دوم در اختیار داشت و همین روند را تا پایان ست ادامه داد و ست اول را با نتیجه 20 بر 25 پیروز شد .

ست دوم هم تیم برزیل تیم برتر زمین  بود . باز هم حضور لوکارکی تفاوت ها را در این مسابقه رقم می زد و وقت استراحت فنی اول را با نتیجه 5 بر 8 به نفع تیم برزیل به ارمغان آورد . البته جنگندگی تیم ایران همچنان ادامه داشت و دو تیم در امتیاز 14 این ست با یک دیگر برابر شدند تا همچنان بخت بازگشت به این دیدار باقی بماند ، این امید وقتی بیشتر شد که تیم ایران به امتیاز 21 رسید و فاصله سه امتیازی را با تیم برزیل ایجاد کرد اما وقت استراحت گرفته شده توسط تیم برزیل این اختلاف امتیاز را کاملا جبران کرد و در نهایت تیم برزیل این ست را با برتری 23 بر 25 به نفع خود به اتمام رساند .

ست سوم ، ست مرگ و زندگی برای تیم ملی والیبال ایران بود ، ستی که در صورت از دست دادنش کارش در این دوره از رقابت ها به اتمام می رسید و همین ، نوید بازگشتی طوفانی از تیم ملی کشورمان می داد . در این ست بود که تیم ایران 3 امتیاز اول را برای خود کسب کرد و موفق شد در وقت استراحت فنی اول را با نتیجه 8 بر 5 بدست آورد . برتری تیم ایران همچنان ادامه داشت و تیم ایران در وقت استراحت دوم با حساب 16 بر 12 از حریفش پیش افتاده بود . همین برتری 4 امتیازی همچنان ادامه داشت و ایران به امتیاز 21 رسید و در نهایت نیز دل زاتو سرمربی تیم برزیل را وادار به درخواست وقت استراحت کرد . باز هم وقت استراحت گرفته شده توسط تیم برزیل به کار این تیم آمد و این تیم به بازی برگشت اما در نهایت این ست جذاب و نفس گیر با برتری 26 بر 24 به سود تیم ایران خاتمه یافت .

در ست چهارم بود که بازیکنان تیم ملی کمی از استرس خود را کاهش دادند و امیدوار به پیروزی در این مسابقه بودند . کسب 4 امتیاز متوالی برای تیم برزیل کمی کار را در ابتدای ست سخت کرد اما در نهایت تیم ایران موفق شد وقت استراحت فنی را با اختلافی یک امتیازی بدست آورد . بعد از وقت استراحت تیم برزیل اختلافی سه امتیازی را با ایران ایجاد کرد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت دهد . در ادامه سرویس های موسوی به داد تیم ایران رسید و دو امتیاز پیاپی را برای ایران به دست آورد تا دو تیم در نهایت در امتیاز 15 برابر شوند .

تیم ایران همچنان به عملکرد خوب خود ادامه داد تا جایی که باز هم اختلاف سه امتیازی را در امتیاز 21 به وجود آورد و سرمربی برزیل را وادار به درخواست وقت استراحت کرد . اما تیم ایران بسیار مصمم عمل کرد و در نهایت امتیاز 25 را کسب کرد تا این ست را با نتیجه 25 بر 20 برنده شود و به بازی برگردد .

ست پنجم می توانست تیم صعود کننده به دور بعد را مشخص کند و هر دو تیم برای صعود به دور بعدی این رقابت ها از تمامی توان خود استفاده می کردند . هر دو تیم امتیازات خود را کسب می کردند و در امتیاز 4 با یکدیگر مساوی شدند . تیم ایران امتیاز هشتم را با اختلافی سه امتیازی بدست آورد تا دو تیم زمین خود را تعویض کنند . از آنجا بود که تم برزیل اشتباهات خود را کاهش داد و موفق شد در نهایت با کسب چندین امتیاز متوالی 12 بر 9 جلو بیافتد . در نهایت نیز تیم برزیل این ست را با نتیجه 15 بر 10  پیروز شد تا تیم ملی ایران از دور رقابت ها خارج شود و تیم لهستان و برزیل راهی دور بعد این رقابت ها شوند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید