شیر خشک 10 درصد گران شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد از افزایش 10 درصدی قیمت این کالا خبر داد و گفت: سازمان غذا و دارو دیروز سرانجام درخواست تولیدکنندگان را اجابت و با افزایش قیمت این محصول موافقت کرد.

شیر خشک 10 درصد گران شد - The price of Infant formula was 10% higher

شیر خشک 10 درصد گران شد – The price of Infant formula was 10% higher

به گزارش آسمونی:هانی تحویل زاده از افزایش قیمت شیرخشک کودک خبر داد و گفت: از دیروز قیمت شیر خشک اطفال 10 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این امر در پی درخواست اعضای انجمن از سازمان غذا و دارو بوده است، افزود: اعضای انجمن سال گذشته از سازمان غذا و دارو این درخواست را مطرح کردند که نهایتاً دیروز تصویب و بصورت جداگانه به تک تک شرکت های تولیدکننده اعلام شد.

وی اضافه کرد: این مصوبه برای هر تولیدکننده جداگانه ارسال شده است چرا که میزان افزایش قیمت برای هریک از تولیدکنندگان متفاوت و بین 9.5 تا 10.5 درصد است.

تحویل زاده درباره دلایل افزایش قیمت شیرخشک گفت: افزایش قیمت شیر خام بدون چربی که حدود 30 درصد در محصول نهایی استفاده می شود و افزایش هزینه های انتقال پول به خارج از کشور از جمله دلایل این امر است.

وی توضیح داد: به عنوان مثال قیمت قوطی از 1,700 تومان به 3,300 تومان رسیده، دستمزد 36.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و قیمت شیر خام نیز از حدود 1,400 تومان به 2,550 تومان رسیده است که همه این موارد بر روی قیمت محصول تولیدی ما نیز تاثیر گذاشته است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : جماران

نظر خودتان را ارسال کنید