اینستکس نتوانسته مطالبات ایران را تأمین کند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما به اروپایی‌ها اعلام کردیم که اگر گام‌های عملی‌تر، ملموس‌تر و کامل‌تر بردارند اقدامات کاهش تعهدات ایران قابل بازگشت است.

اینستکس نتوانسته مطالبات ایران را تأمین کند - Instac failed to meet Iran's demands

اینستکس نتوانسته مطالبات ایران را تأمین کند – Instac failed to meet Iran’s demands

به گزارش آسمونی:سید‌عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه بعد از ظهر امروز (دوشنبه، 10 تیر) در حاشیه مراسم ختم مرحوم مرتضی صفاری‌نطنزی نماینده فقید نطنز در مجلس گفت: پیام ما درباره اینستکس به اروپایی‌ها منتقل شده و امیدواریم گام‌های مهم و عملیاتی‌تری را از سوی آنها شاهد باشیم.

وی افزود: رایزنی‌ها با اروپایی‌ها درباره اینستکس ادامه دارد و پیام ایران به طرف اروپایی منتقل شده است، ما به اروپایی‌ها اعلام کردیم که اگر گام‌های عملی‌تر، ملموس‌تر و کامل‌تر بردارند، اقدامات کاهش تعهدات ایران قابل بازگشت است، در غیر اینصورت ادامه خواهیم داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اینستکس توانسته خواسته‌های ایران را برآورده کند، خاطرنشان کرد: اینطور که می‌بینید و در خبرها منتشر شده این خواسته جمهوری اسلامی ایران و مطالبه ملت ایران نبوده و آنها را تأمین نکرده است، اما رایزنی‌ها ادامه دارد و پیام ما به طرف‌های اروپایی منتقل شده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : تسنیم

نظر خودتان را ارسال کنید